RX 550 sistemde LoL kasıyor

Sentetikyasin

Decapat
Daha fazla  
Ekran kartım: ASUS AMD Radeon RX 550 4 GB 128 Bit.
İşlemci: AMD A8 3-5, 4-0 GHz arası.
8 GB DDR3 1600 MHz RAM.
600W PSU.
Sistemimin LoL'u rahat oynatacağını düşünüyorum fakat oyunda orta düşük ayarlarda bile kasma oluyor. Oyunda yüksek ayarlarda ve alçak ayarlarda aynı FPS'i alıyorum. Isınma problemi de yok. Sorun en olabilir?

8 GB DDR3 1600 MHz RAM.
600W PSU.
Sistemimin LoL'u rahat oynatacağını düşünüyorum fakat oyunda orta düşük ayarlarda bile kasma oluyor. Oyunda yüksek ayarlarda ve alçak ayarlarda aynı FPS'i alıyorum. Isınma problemi de yok. Sorun en olabilir?

Sürücüleriniz güncel mi? LoL tam onarım yapın ve tekrar deneyin.

8 GB DDR3 1600 MHz RAM.
600W PSU.
Arkadaşımda da FPS problemi vardı. 20 FPS'lerde dolanıyordu GT640 gibi bir ekran kartı olmasına rağmen. İdare eder bir ekran kartı ancak LoL'de 20fps saçma. Kasayı açtı ekran kartını çıkartıp taktı, kasayı ters çevirdi ısınan hava yükselir soğuk hava aşağıda kalır dedi ve artık kasayı yana yatık kullanıyor. Ancak ben donanımları çıkartıp geri taktığından mıdır bilmiyorum 150FPS lere çıktı. Yeni aldıysan kasayı bazı şeyler yanlış takılmış olabilir çıkartıp geri takmanda fayda var. Driverların güncel olup olmamasına da dikkat et. Bir de görev yöneticisinden cpu gpu disk kullanımına bak ne kadar kullanıyor.

Arkadaşımda da FPS problemi vardı. 20 FPS'lerde dolanıyordu GT640 gibi bir ekran kartı olmasına rağmen. İdare eder bir ekran kartı ancak LoL'de 20fps saçma. Kasayı açtı ekran kartını çıkartıp taktı, kasayı ters çevirdi ısınan hava yükselir soğuk hava aşağıda kalır dedi ve artık kasayı yana yatık kullanıyor. Ancak ben donanımları çıkartıp geri taktığından mıdır bilmiyorum 150FPS lere çıktı. Yeni aldıysan kasayı bazı şeyler yanlış takılmış olabilir çıkartıp geri takmanda fayda var. Driverların güncel olup olmamasına da dikkat et. Bir de görev yöneticisinden cpu gpu disk kullanımına bak ne kadar kullanıyor.
Bu nasıl bir yöntemdir üstat. Takdir ettim arkadaşının fizik bilgisini kullanmasını.

Arkadaşımda da FPS problemi vardı. 20 FPS'lerde dolanıyordu GT640 gibi bir ekran kartı olmasına rağmen. İdare eder bir ekran kartı ancak LoL'de 20FPS saçma. Kasayı açtı ekran kartını çıkartıp taktı, kasayı ters çevirdi ısınan hava yükselir soğuk hava aşağıda kalır dedi ve artık kasayı yana yatık kullanıyor. Ancak ben donanımları çıkartıp geri taktığından mıdır bilmiyorum 150FPS'lere çıktı. Yeni aldıysan kasayı bazı şeyler yanlış takılmış olabilir çıkartıp geri takmanda fayda var. Driverların güncel olup olmamasına da dikkat et. Bir de görev yöneticisinden CPU GPU disk kullanımına bak ne kadar kullanıyor.

Alakası bile yok yan yatırmakla vs. CPU kullanımı arttıkça FPS düşüyor LoL'de.

Bende zamanında ekran kartımı satmak zorunda kaldım dedim bir RX 550 mi alsam iş görür mü acaba diye sonrasında R3 3200G aldım aşa yukarı aynı paralardı. Bu sayede işlemciyi elden çıkardım kartı da tek parçayla 2 işi gördüm küçük oyunlar oynadığım için iş görüyor LoL'de 4K monitör Full ayarda bile 100 FPS + veriyordu. Bir miktar OC ile de FHD Apex'te 45-55 FPS arası veriyor en düşük ayarlarda. Eğer sistem yenileyecek olursanız düşük bütçelerde bunu önerebilirim ilerisi için. Tek kasanın elektrik tüketimi 120 Watt'ı buluyor ölçtüğümde resmen 3-4 tane ampul kadar harcıyor kartsız bu sayede ekonomik.

Geri
Yukarı