Çözüldü RX 550 sisteme ekran kartı takınca sisteme görüntü gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

sago kafkef

Picopat
Daha fazla  
Ekran kartı
RX 550
Anakart
Asus H61M-D
İşlemci
i5-3330
Öncelikle herkese iyi sosyaller. Direk konuya gireceğim. Bugün sipariş ettiğim PSU geldi ve onu taktım. Az önceye kadar sorun yoktu. Kabloları düzenlemek için bilgisayarı kapattım ve boşta kalan kabloları, kabloları bağlamak için kullanılan plastik tel ile birbirine bağladım. Hiçbir kabloyu çıkarmadım ya da takmadım. Sistemi açtığımda görüntü gelmiyordu, birkaç basit çözüm yolu denedim ve sorunumu ekran kartı çıkarılmış haldeyken BIOS pilini çıkarıp takmak çözdü. Fakat şu an ekran kartını takınca ne onboard ne de ekran kartından görüntü alamıyorum. Ekran kartını çıkarıp onboard görüntü alabiliyorum fakat ekran kartı takılı haldeyken onboard ya da ekran kartından görüntü alamıyorum, umarım derdimi anlatabilmişimdir. Bilgili arkadaşların yardımlarını bekliyorum. PSU: MSI MAG A550bn 550W.

Çözüm
Eski PSU ile de çalışmıyor hocam, yine aynı şekil ekran kartını çıkarınca görüntü geliyor onboard üzerinden fakat ekran kartını takınca onboard ya da ekran kartından görüntü alamıyorum. Ekran kartının fanı dönüyor bu arada.

Net olarak ekran kartının arızalı olduğunu kanısına vardık o zaman.
Size bu konu hakkında nasıl yardımcı olabileceğime dair birkaç çözüm üreteceğim;

Ekran kartının garantisi var mı? Varsa ki sanmıyorum, bayağı eski bir kart varsa garantiye yoksa bilgisayarcıya götürebilirsin.
Ama bilgisayarcıya girmiş tamir görmüş bir kartta çok yaşamıyor.

Yeni bir kart için bütçe belirleseniz iyi olur, yeni ekran kartı önerisi yapmaktan memnuniyet duyarım.

Eski PSU ile de çalışmıyor hocam, yine aynı şekil ekran kartını çıkarınca görüntü geliyor onboard üzerinden fakat ekran kartını takınca onboard ya da ekran kartından görüntü alamıyorum. Ekran kartının fanı dönüyor bu arada.

Elimde başka kart olsa denerdim hocam, fakat şu anlık başka kart yok elimde.

Ayrıca sorununuzu çözdüysem çözüldü olarak raporlarsanız sevinirim.
Öncelikle herkese iyi sosyaller. Direk konuya gireceğim. Bugün sipariş ettiğim PSU geldi ve onu taktım. Az önceye kadar sorun yoktu. Kabloları düzenlemek için bilgisayarı kapattım ve boşta kalan kabloları, kabloları bağlamak için kullanılan plastik tel ile birbirine bağladım. Hiçbir kabloyu çıkarmadım ya da takmadım. Sistemi açtığımda görüntü gelmiyordu, birkaç basit çözüm yolu denedim ve sorunumu ekran kartı çıkarılmış haldeyken BIOS pilini çıkarıp takmak çözdü. Fakat şu an ekran kartını takınca ne onboard ne de ekran kartından görüntü alamıyorum. Ekran kartını çıkarıp onboard görüntü alabiliyorum fakat ekran kartı takılı haldeyken onboard ya da ekran kartından görüntü alamıyorum, umarım derdimi anlatabilmişimdir. Bilgili arkadaşların yardımlarını bekliyorum. PSU: MSI MAG A550bn 550W.

Sistemi yenimi topladınız yoksa yükseltmemi yaptınız bazı soruların cevaplarini verebilirseniz çözmek için yardımcı olacağım önceden herhangi bir AMD ekran kartı taktıysanız DDU ile sürücüleri silmenizi sonrasında tekrardan ekran kartınızı takıp son durum hakkında bilgilendirmenizi istiyorum saygılarımla.

Sistemi yenimi topladınız yoksa yükseltmemi yaptınız bazı soruların cevaplarini verebilirseniz çözmek için yardımcı olacağım önceden herhangi bir AMD ekran kartı taktıysanız DDU ile sürücüleri silmenizi sonrasında tekrardan ekran kartınızı takıp son durum hakkında bilgilendirmenizi istiyorum saygılarımla.

Yükseltme yaptım hocam. Önceden 300W Power Boost PSU kullanıyordum bugün MSI PSU'yu taktım. Deniyorum hocam dediğinizi.

Yükseltme yaptım hocam. Önceden 300W Power Boost PSU kullanıyordum bugün MSI PSU'yu taktım. Deniyorum hocam dediğinizi.

Hocam çok pardon zaten AMD almışsınız önceki ekran kartınız NVIDIA ise bu işlemi uygulayın ama eğer yine eski taktığınız ekran kartı AMD olsa bile yine tabii DDU sürücülerini silip tekrar yeni ekran kartını takmakta fayda var.

Benim de hafiften kafam karıştı bana sistemi yükseltmeden önce kullandığınız parçaların isimlerini ve şu an yeni aldığınız parçaların isimlerini yazmanızı istiyorum.

Hocam çok pardon zaten AMD almışsınız önceki ekran kartınız NVIDIA ise bu işlemi uygulayın ama eğer yine eski taktığınız ekran kartı AMD olsa bile yine tabii DDU sürücülerini silip tekrar yeni ekran kartını takmakta fayda var.

Benim de hafiften kafam karıştı bana sistemi yükseltmeden önce kullandığınız parçaların isimlerini ve şu an yeni aldığınız parçaların isimlerini yazmanızı istiyorum.
Hiçbir şey almadım hocam PSU hariç, DDU ile kaldırma da işe yaramadı hocam.

Buradan yola çıkılırsa iki seçenek kalıyor ya güç kaynağı arızalı güç kaynağı sıfırmı aldınız bu arada? İkinci seçenek olarak kablolarda belki gözden kaçan bir hata olabilir hata yapmış olabilir misiniz?
Evet hocam sıfır. Benim kafamı kurcalayan şey şuan ekran kartı çıkarılmış halde onboard görüntü alarak bilgisayardan yazıyorum fakat ekran kartını takınca onboard bile olmuyor. Şu anda yeni aldığım PSU ile yazıyorum bu mesajı.

Evet hocam sıfır. Benim kafamı kurcalayan şey şu an ekran kartı çıkarılmış halde onboard görüntü alarak bilgisayardan yazıyorum fakat ekran kartını takınca onboard bile olmuyor.

Konu çok karışık ekran kartı belki arızalı diyeceğim ama eski sistemde eksiksiz çalışıyor diyorsunuz simdi ise yeni aldığınız güç kaynağını taktığımda ekran kartı hariç diğer parçalar çalışıyor diyorsunuz buradan yola çıkarak dediğim gibi ya güç kaynağı arızalı ya da kablolarda bir hata var müsait olduğunuzda kablolara bir bakın bir gözden geçirin bir hata olması muhtemel bu seçeneğide değerlendirelim dediklerimi yaptıktan sonra tekrar sorunla alakalı bir gelişme var mı yazınız.

Geri
Yukarı