RX 550 vs RTX 3060

krsck

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, RTX 3070-80 civarlarında bir kart istiyorum normalde sistemime ama malum sorunlardan dolayı elimde sadece bu iki kart var, ikisi de açılmamış. Bir tanesini durumlar düzelene kadar idareten kullanacağım. Diğerini de satacağım. Asıl soru şu RX550 4 GB işimi görür mü, yoksa RTX 3060 ile mi yola devam etmeliyim?

-DotA 2, FM2021 oynuyorum şimdilik.
-WoW'a da başlamayı düşünüyorum.

Sistem;
-Ryzen 7 5800X
-MSI MAG Z570 Tomahawk
-Corsair Vengeance LPX 3600MHz CL16 16 GB (2x8GB)

Başka fikir ve düşüncelerinizi de büyük keyifle dinlerim. Şimdiden teşekkürler.

Bu sisteme RX550 almak yakışmaz, bekleyemem bir kart almam gerekiyor diyorsanız 1050 Ti, RX560 alınabilir, fakat çok pahalı. Fakat soruya göre cevaplamak gerekirse RX550 alınabilir o oyunlarda düşük fps almazsınız. Aksine fazlasını alırsınız, tabii rx560 olsaydı daha iyi olabilir.

İşi görebileceğini düşünüyorum ben de işlemci de sağlam. Örnek arada Valorant oynuyorum GT 1030 işimi görüyor fazlasıyla.

Gelecek yılın ortalarına kadar ekran kartı piyasasının düzelmesi beklenmiyor. Bu süreç içinde yeni ve büyük oyunlara girmeye çalıştığın takdirde sorun yaşarsın. Kararını ona göre ver.

3060 Rx550'nin pantolonunu indirip Rx550'nin kafasına şapka diye takar.
Dediğin oyunlar için yeter ama Rx550. Stoklarda 2022'den önce düzelecek gibi değil. Nakit ihtiyacın da varsa 3060'ı sat bence.

Saydığın oyunları RX550 ile de oynarsın. Para ediyorken 3060'ı sat. Paranı da döviz ya da altın yap TL değer kaybedince paran buharlaşmasın. Artık ne zaman iner fiyatlar, 1 sene sonra mı orasını bilmiyorum ama indiğinde RTX 3070 alırsın. O işlemci, anakart ve RAM'e RTX 3060 ile yazık olur.

Hocam yatirim tavsiyesine girer gibi oldu senin yazdiklarin. Senin sorunda ise, eger yazdigin oyunlari oynayacaksan RX550 seni cok rahat goturur.

Hocam yatirim tavsiyesine girer gibi oldu senin yazdiklarin. Senin sorunda ise, eger yazdigin oyunlari oynayacaksan RX550 seni cok rahat goturur.

Biraz öyle olmuş gibi evet. Arkadaşın sistemi R5 3600, 16GB seviyesi olsaydı 3060'ı kullan yoluna bak derdim ama 5800X gibi bir işlemciye o kart bu sene olmasa seneye zayıf gelecek, seneye belki yine yükseltmek isteyecek boşa masraf, 2060S - 2070 arası bir kart çünkü. 3060'ı 1 hafta kadar kullandım, atla deve bir kart değil yani.

Yeni konular

Geri
Yukarı