RTX 3060 vs RX 6700XT

LahmacunluÇorba

Femtopat
Daha fazla  
Efendim merhaba. Haziran ayında 12-16 bin fiyat aralığında kasa toplamayı düşünüyorum işlemci olarak tercihim Ryzen 5 5600 lâkin ekran kartı konusunda bir hayli kararsızım. AMD mi NVIDIA mi diye düşünüp duruyorum. Sadede gelirsek sorum şudur; ASUS Dual RX 6700XT 12 GB mi NVIDIA RTX 3060 12 GB mi? Şimdi hemen aptal misin demeyin saf güç ve donanim olarak tabii ki 6700XT ama beni uzun vadede kullanacağım için yazılım işi düşündürüyor. Şimdi sorarsaniz ne yapacaksin diye RDR2, God of War, Valorant, LoL, CS:GO gibi oyunlar oynayacağim. Ayrica açık konuşayim tak çalıştır oyna mantığındayim ve biraz sinir hastalığım var yani sabrim maalesef çok sınırlı bu noktada sizce hangisini tercih etmeliyim?

Efendim merhaba. Haziran ayında 12-16 bin fiyat aralığında kasa toplamayı düşünüyorum işlemci olarak tercihim Ryzen 5 5600 lâkin ekran kartı konusunda bir hayli kararsızım. AMD mi NVIDIA mi diye düşünüp duruyorum. Sadede gelirsek sorum şudur; ASUS Dual RX 6700XT 12 GB mi NVIDIA RTX 3060 12 GB mi? Şimdi hemen aptal misin demeyin saf güç ve donanim olarak tabii ki 6700XT ama beni uzun vadede kullanacağım için yazılım işi düşündürüyor. Şimdi sorarsaniz ne yapacaksin diye RDR2, God of War, Valorant, LoL, CS:GO gibi oyunlar oynayacağim. Ayrica açık konuşayim tak çalıştır oyna mantığındayim ve biraz sinir hastalığım var yani sabrim maalesef çok sınırlı bu noktada sizce hangisini tercih etmeliyim?

Ben olsam gram düşünmeden 6700XT alırdım. 3060'ın rakibi 6600.

Bir Nvidia severim ve fanboyum hatta ancak bu bütçede ben de 6700XT diyorum. Tak çalıştır konusunda Nvidia tabiki ancak 6700 XT daha mantıklı. Eskisi kadar hata olmadığı da söyleniyor tabii ben kullanıcısı değilim bilemem.

Ryzen 5 5600 karta en iyi 6700 XT gider. 6700 XT'nin rakibi 3070 ve performans testlerinden görüleceği üzere çoğu oyunda 6700 XT ön plana çıkmakta. Gerçi bu NVIDIA'nın fiyat politikasını anlayabilmiş değilim. F/P açısından birçok AMD ekran kartı ön plana çıkıyor.

Şuan GTX 1660 Tİ kullanıyorum bundan önce RX6500XT kullanıyordum yani 6500XT'nin her kartta olan kayıt ve canlı yayın işleri hariç öyle aham şaham bir fark göremedim AMD,Nvidia arasında hatta O.C. yapmaya kalktığınızda AMD'nin sürücüsü açık ara farkla önde direk hazır kartınıza uygun overclock ayarları var sadece stabil bir sürüm bulun sizde en iyi çalışan onda devam edin AMD kullanırken Nvidia kullanıyormuş gibi her sürücüyü indirmeyin sıkıntı çıkabiliyor bazen.

@Yusuf663 RX 6500 XT GTX 1650'den %30-35 arası daha performanslı bir kart. Arasında ciddi bir fark olmaması normal değil mi? Şimdi kullandığınız kart da GTX 1660 Ti zaten.
Öyle değil sürücü farkı olarak bahsettim. Performans olarak yine çoğu oyunda VRAM farkından dolayı FPS gözle görülür şekilde arttı.

Yeni konular

Geri
Yukarı