RX 550 Wattman ve Çökmesi

helenistik

Decapat
Daha fazla  
RX550 4GB sürümüne sahip bir ekran kartına sahibim. Ben kartı içini açıp macun değişimi yapana kadar düzgünce çalışıyordu fakat macun kuruduğundan ısı değerleri baya normal değerlerden yüksekteydi. Ben bunun içini açtım ve macununu güzel bir termal macun yardımıyla yeniledim fakat o günden sonra 10-15 günde bir kart çöküyor. Çökmekten kastım günlük kullanımda çok ama çok drop oluyor. Sürekli Wattman sorunu oluyor. GPU ayarlarım sıfırlanıyor. Ne yapabilirim?

RX550 4 GB sürümüne sahip bir ekran kartına sahibim. Ben kartı içini açıp macun değişimi yapana kadar düzgünce çalışıyordu fakat macun kuruduğundan sıcaklık değerleri bayağı normal değerlerden yüksekteydi. Ben bunun içini açtım ve macununu güzel bir termal macun yardımıyla yeniledim fakat o günden sonra 10-15 günde bir kart çöküyor. Çökmekten kastım günlük kullanımda çok ama çok drop oluyor. Sürekli WattMan sorunu oluyor. GPU ayarlarım sıfırlanıyor. Ne yapabilirim?

Sorun sizin yaptığınız bakımdan kaynaklı görünüyor sanırım yapmamanız gereken bir şey yapmışsınız ve bu yüzden hata alıyorsunuz tavsiyem yetkili servise göndermeniz olacaktır fakat tahminimce kullanıcı hatası denip masraf çıkacaktır.

Sorun sizin yaptığınız bakımdan kaynaklı görünüyor sanırım yapmamanız gereken bir şey yapmışsınız ve bu yüzden hata alıyorsunuz tavsiyem yetkili servise göndermeniz olacaktır fakat tahminimce kullanıcı hatası denip masraf çıkacaktır.
Mikroskop altında veri yollarını ve akım devrelerini tek tek kontrol ettim fakat hiçbir çizik veya sorunla karşılamaşmadım. Çip'de bir çatlama da yok.

Yardım edebilecek birisi var mi? Muhtemelen garantisi ben içini açmadan önce bittiğinden garantiye yollasam da yardımcı olabileceklerini pek sanmıyorum yani dediğim gibi hiçbir hatası yok. Yazılımsal bir neden olduğunu düşünüyorum ama bilemiyorum yani komik gelebilir ama öyle dropla karşılaştığımda kartı PCI-e yuvasından çıkartıp takmam işe yarıyor ve 10-15 gün yine güzelce kullanabiliyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı