RX 5500 XT 8 GB ETH Mining Değerleri

W.D Gaster kardeşim, masaüstü bilgisayarım var. Kartım gtx960 2gb. Biliyorum bu kartla yapılmaz ama bir miktar param var, sen şu aşamada en mantıklısı olarak nasıl mininge giriş yapmamı tavsiye edersin? 3 bin, 5 bin ve 7 bin TL için farklı tavsiyelerin var mı? Teşekkürler...

Hocam rx5700xt nitro se kullanıcısıyım. Tavsiye edebileceğin uv ayarı var mı?
Maalesef pek bir bilgim yok o kartla ilgili. Ama @Satanay hocam Kripto madenciliği hakkında yanlış bilinenler ve 48 saatlik deneme sonuçları konusunda kendi kartının 5700XT olduğunu belirtmişti. Belki o yardımcı olabilir.
W.D Gaster kardeşim, masaüstü bilgisayarım var. Kartım gtx960 2gb. Biliyorum bu kartla yapılmaz ama bir miktar param var, sen şu aşamada en mantıklısı olarak nasıl mininge giriş yapmamı tavsiye edersin? 3 bin, 5 bin ve 7 bin TL için farklı tavsiyelerin var mı? Teşekkürler...
2.el olarak RX 570 ya da 580 bulabilirsiniz o fiyatlara, onlarla başlayabilirsiniz. Ancak sırf mining yapmak için tek karta o kadar para verilir mi emin değilim, ben mining yapsam da yapmasam da bir kart almıştım ve sonradan mining'in bu kadar kazançlı olduğunu keşfettim. Bunu yaparsanız biraz risk almış olursunuz gibi geliyor bana.

Hocam rx5700xt nitro se kullanıcısıyım. Tavsiye edebileceğin uv ayarı var mı?
Hocam kendiniz deneyeceksiniz kartınızın limitlerini ama 5700 XT için "temel ayarlar" var. AMD ayarlarından yaparsanız daha iyi olur.

Voltaj: 800
Core Clock: 1270-1390
Memory Clock: 1800
Fan: %50-60 arası

Bunlar temel ayarlar ama siz daha fazla MH/S için memory'i arttırabilirsiniz bu durumda vereceğiniz voltajı da arttırmanız gerek vesaire. Yani deneye deneye öğrenirsiniz, benim uygun ayarları bulmam 4 günümü aldı ve bu yazdığım temel ayarlar tamı tamına uyuyor. OC yaptığımda ya da daha fazla UV yaptığımda Wattman hatası alıyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

25.1 MHS ile ne kadar elektrik tüketir aylık
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam ben yeni başladım resimdeki değere bakarak ne kadar eletrik tüketimi olur sizce TL olarak aylık veya günlük 300 TL kazı için elektrik üçreti ne kadar olur sizce
Benim şu an kullandığım cihaz MSI RX 5500 XT Gaming X

Dosya Ekleri

• Yeni Microsoft PowerPoint Sunusu.jpg
    Yeni Microsoft PowerPoint Sunusu.jpg
    64,9 KB · Görüntüleme: 137
Hocam kendiniz deneyeceksiniz kartınızın limitlerini ama 5700 XT için "temel ayarlar" var. AMD ayarlarından yaparsanız daha iyi olur.

Voltaj: 800
Core Clock: 1270-1390
Memory Clock: 1800
Fan: %50-60 arası

Bunlar temel ayarlar ama siz daha fazla MH/S için memory'i arttırabilirsiniz bu durumda vereceğiniz voltajı da arttırmanız gerek vesaire. Yani deneye deneye öğrenirsiniz, benim uygun ayarları bulmam 4 günümü aldı ve bu yazdığım temel ayarlar tamı tamına uyuyor. OC yaptığımda ya da daha fazla UV yaptığımda Wattman hatası alıyorum.

Hocam voltaj düşürünce pc reset atıp duruyor core clock 1300 voltajı 870 yaptım reset yiyorum

Kasarken 51 gösteriyor ama pool mh kısmı 33 yazıyor
ah1.PNG

1 günlük güncelleme;
Saat 06:20 olduğunda 1 gündür mining yapıyor olacağım. İlk başlattığımda bilgisayarı kapattığımdan dolayı toplam 19 saattir mining yapıyorum ve anlık olarak görüntü şu şekilde;
Eki Görüntüle 866578
İnternet kesilmesinden kaynaklı olduğunu düşündüğüm kesintiler mevcut ama onun dışında şu an itibariyle 22TL değerinde Ether kazmışım. Ayrıca, ekran kartımı hiçbir şekilde yorduğumu düşünmüyorum, kart 42-43 derece sıcaklıkta çalışıyor.
Eki Görüntüle 866579Gördüğünüz gibi ekran kartı 54W harcıyor. Ayrıca belirtmek istediğim bir şey var ki ben bu bilgisayarı sadece açık bırakıp mining yapmıyorum, oyun da oynuyorum aynı zamanda. Arkadaşımla birlikte LoL girerken oyunun ayarlarını en düşüğe alıp FPS'i 120'ye kilitliyorum ve 1 MH/s değer kaybetsem de bilgisayarsız sıkılmıyorum. Bilgisayarımın elektrik faturasına çok etkide bulunacağını da düşünmüyorum şu an, işlemcim boşta 5-12W arası güç harcarken oyunda 38-43W arasında gidip geliyor. Şu an tecrübe ettiğim kadarıyla çok memnunum bu mining işinden.

1 günlük güncelleme;
Saat 06:20 olduğunda 1 gündür mining yapıyor olacağım. İlk başlattığımda bilgisayarı kapattığımdan dolayı toplam 19 saattir mining yapıyorum ve anlık olarak görüntü şu şekilde;
Eki Görüntüle 866578
İnternet kesilmesinden kaynaklı olduğunu düşündüğüm kesintiler mevcut ama onun dışında şu an itibariyle 22TL değerinde Ether kazmışım. Ayrıca, ekran kartımı hiçbir şekilde yorduğumu düşünmüyorum, kart 42-43 derece sıcaklıkta çalışıyor.
Eki Görüntüle 866579Gördüğünüz gibi ekran kartı 54W harcıyor. Ayrıca belirtmek istediğim bir şey var ki ben bu bilgisayarı sadece açık bırakıp mining yapmıyorum, oyun da oynuyorum aynı zamanda. Arkadaşımla birlikte LoL girerken oyunun ayarlarını en düşüğe alıp FPS'i 120'ye kilitliyorum ve 1 MH/s değer kaybetsem de bilgisayarsız sıkılmıyorum. Bilgisayarımın elektrik faturasına çok etkide bulunacağını da düşünmüyorum şu an, işlemcim boşta 5-12W arası güç harcarken oyunda 38-43W arasında gidip geliyor. Şu an tecrübe ettiğim kadarıyla çok memnunum bu mining işinden.
Hocam merhaba ben Amd Radeon 5500 xt 8 gb kullanıyorum lolmining de 24 mhs alıyorum ve şuan güç tüketimi 87 watt bunu nasıl ayarlayabilirim lütfen cevap verin

Geri
Yukarı