RX 5500 XT 8 GB FPS düşüşü

Fan ayarı yapınca düzeldi ise ısınma problemi olabilir acaba sıcaklık değerleriniz nasıl test ettiniz mi hiç?
Sorun büyük ihtimalle ekran kartında ama farklı bir benchmark testinde de olması gerekenden çok düşük bir sonuç alırsanız ancak doğru karar verebiliriz başka bir uygulama ile bir bakın derim.
Evet,kombustor ile bir test yaptım ve 80° lerdeydi.
Ama oyunlardayken öyle yüksek bir ısılara çıkmadı.
İşlemcim boştayken biraz ısılı oluyor ama oyundayken o da 70 i geçmiyor.
Bilgisayarı kapattım,uyumam gerekiyor yarın aktif olabilirseniz dediklerinizi yapabilirim.

80 derece çok yüksek ben Asus rog strix GTX 1070 kullanıyorum şu ana kadar 67 nin üstüne çıkmadı nerdeyse ısınma ile.alakali probleminiz var çok büyük bir ihtimalle nasıl çözeceğiniz konusunda ise yeni bir konu açıp oraya yazar iseniz daha iyi olur sadece ben değil bir sürü kişi yardımcı olur daha kolay ve hızlı çözülür. İyi geceler

80 derece çok yüksek ben Asus rog strix GTX 1070 kullanıyorum şu ana kadar 67 nin üstüne çıkmadı nerdeyse ısınma ile.alakali probleminiz var çok büyük bir ihtimalle nasıl çözeceğiniz konusunda ise yeni bir konu açıp oraya yazar iseniz daha iyi olur sadece ben değil bir sürü kişi yardımcı olur daha kolay ve hızlı çözülür. İyi geceler
Teşekkürler,iyi geceler.

Arkadaşlar selamlar, MSI RX5500 XT 8GB ekran kartına sahibim. Eskiden CS:GO'da 300 FPS alıyorken şimdi 150'yi geçmiyor. Valorant'a 260 FPS alırken şimdi 180'i geçmiyor.

FurMark testi yapıp sonuçları görmek istedim ama keşke yapmasaydım. 13 FPS'de sabit kaldı, ne indi ne de çıktı.
Ardından bir de UserBenchmark testi yapıp test etmek istedim ama ne göreyim, sonuçlarda her şey %0'da.
OCCT'de power testi yaptığımda ekran kartımın değerlerini göremiyorum.
Adsız.png

Ve ayrıca BaseMark testinde de 5 FPS'i geçmiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam ayarlar en yüksekte heaven3D benchmark quality Ultra yapıp tesselation kapatın scorun 2400-2500 aralarında çıkması lazım.

DDU ile kullanmakta olduğunuz sürücüyü silip en güncel WHQL sürücüyü yükler misiniz?

Hocam ayarlar en yüksekte heaven3D benchmark quality Ultra yapıp tesselation kapatın scorun 2400-2500 aralarında çıkması lazım.
Hocam 2607 çıktı,ama cihaz kötü performans veriyor.
DDU ile kullanmakta olduğunuz sürücüyü silip en güncel WHQL sürücüyü yükler misiniz?
Denedim hocam düzelmedi.
Herhangi farklı birşey yaptınız mı ? Program kurmak, UV gibi.
Yapmadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı