RX 5500 XT 8 GB mining performansı

Maxen

Hectopat
Elimde bir adet RX 5500 XT 8 GB kart bulunuyor. Mining yapmak istiyorum sizce ayarlarım ne olmalı? Bu kart 26 Mh/s ile kazabiliyor ve bunu OC ile 30 Mh/s'a çıkarmak istiyorum. Hangi minerı kullanmalıyım? Günlük depozitosuz çekim yapabileceğim yerler nedir? En kârlı coin hangisidir? Bir el atıverin...

Son düzenleyen: Moderatör:
Nicehash kullanın, bireysel miner'sınız. Quickminer indirin ve direkt kazıma başlayın, 8 saatte bir ödemeyi BTC olarak cüzdanınıza atıyor, istediğiniz coine çekebiliyorsunuz.
Kesinlikle en az baş ağrısı için Nicehash kullanmanızı tavsiye ederim.

Elimde bir adet RX 5500 XT 8 GB kart bulunuyor. Mining yapmak istiyorum sizce ayarlarım ne olmalı? Bu kart 26 Mh/s ile kazabiliyor ve bunu OC ile 30 Mh/s'a çıkarmak istiyorum. Hangi minerı kullanmalıyım? Günlük depozitosuz çekim yapabileceğim yerler nedir? En kârlı coin hangisidir? Bir el atıverin...

@sens4k

Bende saphire var max 29.75 alıyor ama tam sınır bir tık altı kullanıyorum.
core 1150 mem 1020 core voltajı 750 bu şekilde.29.40 mh ta kullanıyorum.

Ekran Alıntısı.JPG

Ekran Alıntısı.JPG

28.5'ten daha yükseğine çıkanı görmedim ben, 30 imkansız. Her kartın bir limiti var.
bende var 29.40 standart 29.75 max gördüm miner deneyerek biraz daha oc ile 30 görürüm :p

Son düzenleme:
Ethereum'dan şaşmayın.
Nicehash'e boşuna komisyon vermeyin. 2miners havuzunda, Nano cüzdan adresinizle kazım yapın. Hem günlük ödemeyi direkt cüzdanınıza alın hem komisyon vermeyin.

Peki arkadaşlar benim ekran kartında VRAM sıcaklığını gösteren sensörler yok. MSİ afterburner programindan bu değeri göremiyorum. Sıcaklığın ne kadar olduğunu bilmediğim için bana riskli geliyor. Geri dönülemez bir sekilde kartı zorlayıp bozarsam hiç de iyi olmaz. Sizce bu kartla mining yapmaya değer mi kartın ömrü sıcak olmasa bile azalir mi ?
Ethereum (ETH) Madencilik Hesaplama | Kriptom buradan 29 Mh/s olarak hesaplandığımda Ethereum'da günlük 13 ₺ civarı bırakıyor. Sanırım çalıştırmaya değmeyecek.

Son düzenleme:
Peki arkadaşlar benim ekran kartında VRAM sıcaklığını gösteren sensörler yok. MSİ afterburner programindan bu değeri göremiyorum. Sıcaklığın ne kadar olduğunu bilmediğim için bana riskli geliyor. Geri dönülemez bir sekilde kartı zorlayıp bozarsam hiç de iyi olmaz. Sizce bu kartla mining yapmaya değer mi kartın ömrü sıcak olmasa bile azalir mi ?
Ethereum (ETH) Madencilik Hesaplama | Kriptom buradan 29 Mh/s olarak hesaplandığımda Ethereum'da günlük 13 ₺ civarı bırakıyor. Sanırım çalıştırmaya değmeyecek.
rx 5500xt lerde vram sensörü var.
elimden 2 kart geçti 1 i duryor 2 sindede vardı.
Ekran Alıntısı.JPG

Son düzenleme:
Aylık elektrik masrafı çıkınca 200₺ civarı para bırakıyor. O riske değer mi bilemedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı