Technopat Sosyal

Technopat Sosyal'e hoş geldiniz. Technopat Sosyal'de ücretsiz bir şekilde hesap oluşturarak merak ettiğiniz bir soruyu okurlarımızla paylaşıp merakınızı giderebilirsiniz :) Unutmadan, hesap kurduktan sonra konunuzun hızlı onaylanmasını istiyorsanız kurallara uygun bir şekilde açınız.

RX 5500 XT ani güç düşüşü

Wishera

Decapat
Merhaba arkadaşlar. PUBG'de ekran kartım 100W güç çekerken birden 10 20 30W düşüp geri yükseliyor. Bu da oyunda takılmalara yol açıyor sizce güç kaynağı mı sorunlu? FPS düşmesi yaşıyorum her şey güncel bu arada.
Sistemim: FSP 60AC 600W güç kaynağı, RX 5500 XT ekran kartı, Ryzen 5 2600 işlemcim ve 2x8GB 3000 MHz RAM ve Samsung 860 EVO SSD.
Sistemde güç kaynağı hariç her şey sıfır neredeyse. Ekran kartı bugün geldi taktım sıfır.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    1,9 MB · Görüntüleme: 35
  • Adsız.png
    Adsız.png
    2,2 MB · Görüntüleme: 36
Merhaba arkadaşlar. PUBG'de ekran kartım 100W güç çekerken birden 10 20 30W düşüp geri yükseliyor. Bu da oyunda takılmalara yol açıyor sizce güç kaynağı mı sorunlu? FPS düşmesi yaşıyorum her şey güncel bu arada.
Sistemim: FSP 60AC 600W güç kaynağı, RX 5500 XT ekran kartı, Ryzen 5 2600 işlemcim ve 2x8GB 3000 MHz RAM ve Samsung 860 EVO SSD.
Sistemde güç kaynağı hariç her şey sıfır neredeyse. Ekran kartı bugün geldi taktım sıfır.

Sorun güç kaynağından ise sadece ekran kartında sorun olmaz diye düşünüyorum.
Bende RX 5500XT kullanıyorum hiç böyle bir sorun ile karşılaşmadım.
Daha bilgili arkadaşlar cevap verecektir benimki tahmin.

PSU kaynaklı muhtemelen başka bir problem gözükmüyor. Ev elektriğinizde voltaj dalgalanması da olabilir tabii ki ama yüksek ihtimal PSU

Geçici bir çözüm ne önerebilirsin. Kısıtlama yapabilir miyiz sistemde.
OCCT ile PSU testi yapın sorun çıkmazsa sorun yazılımsaldır.

OCCT PSU testi test calıstırır calıstırmaz crash yiyor. Ne PC kapanıyor ne de baska bir şey oluyor test edilmiyor PSU.

Geçici bir çözüm ne önerebilirsin. Kısıtlama yapabilir miyiz sistemde.

OCCT PSU testi test calıstırır calıstırmaz crash yiyor. Ne PC kapanıyor ne de baska bir şey oluyor test edilmiyor PSU.

Geçici bir çözüm için sorun PSU da mı öğrenmek mantıklı olur arkadaşın dediği gibi bir test yaparsan yardımcı olmaya çalışırız.
Sanırım test 1 saat sürüyor ama emin değilim.

Yeni konular

Geri
Yukarı