RX 5500 XT coil whine sorunu

Lasyrinx

Centipat
Daha fazla  
Ekran kartımı 1.5 yıldır kullanıyorum coil whine yoktu hiç. Bugün oyuna girdiğimde ekran kartımda çekirge gibi bir ses geliyor oyunu kapadığımda kesiliyor. Ekran kartının arkasını söktüm etiket vardı onu da söktüm 1 tanesini garanti dışı kaldı sanırım servise de artık gönderemeyeceğim ne yapmam lazım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir şey yapmayacaksın kullanmaya devam edeceksin. Zaten garantiye göndersen bile yüzde 90 ihtimalle sana geri göndereceklerdi. Çünkü artık coil whine sorunlu ekran kartlarını garanti kapsamına almıyorlar geri gönderiyorlar.

Ekran kartımı 1.5 yıldır kullanıyorum coil whine yoktu hiç. Bugün oyuna girdiğimde ekran kartımda çekirge gibi bir ses geliyor oyunu kapadığımda kesiliyor. Ekran kartının arkasını söktüm etiket vardı onu da söktüm 1 tanesini garanti dışı kaldı sanırım servise de artık gönderemeyeceğim ne yapmam lazım?
Coil Whine zararsız bir problemdir. Sadece sese sebep olur. Siz coil whine olduğundan eminseniz bir sıkıntı yok.

Kartın arkasındaki garanti etiketlerini neden söktüğünüzü anlayamadım. Eğer vidaların olduğu yerdeki etiketi söktüyseniz garanti dışı kalıyor.

Garantiye gönderseydiniz bile bir çok firma coil whine'ı bir sorun olarak kabul etmiyorlar. Maksimum kart değişimi teklif edilir 6500 xt ile tahmin ediyorum. Onun dışında bir şey olmaz.

Coil whine zararsız bir problemdir. Sadece sese sebep olur. Siz coil whine olduğundan eminseniz bir sıkıntı yok.

Kartın arkasındaki garanti etiketlerini neden söktüğünüzü anlayamadım. Eğer vidaların olduğu yerdeki etiketi söktüyseniz garanti dışı kalıyor.

Garantiye gönderseydiniz bile birçok firma coil Whine'ı bir sorun olarak kabul etmiyorlar. Maksimum kart değişimi teklif edilir 6500 XT ile tahmin ediyorum. Onun dışında bir şey olmaz.

1 tanesini söktüm sadece zaten ekran kartı alacaktım yeni bunu satıcaktım bu arada CS:GO veya Valorant gibi oyunlarda coil whine sesi çıkmıyor.

1 tanesini söktüm sadece zaten ekran kartı alacaktım yeni bunu satıcaktım bu arada CS:GO veya Valorant gibi oyunlarda coil whine sesi çıkmıyor.
Coil Whine kartınızın üzerindeki elektronik parçaların yük altında kaldığında çıkarttığı sestir zaten.
Valorant veya CS oynarken kartınız fazla kullanılmadığı için bu elektronik parçalarda ses oluşmaz, çünkü yük altına girmezler.

Kartın arkasında bulunun 4 ana büyük vidanın üzerindeki etiketi söktünüz mü ?

Coil whine kartınızın üzerindeki elektronik parçaların yük altında kaldığında çıkarttığı sestir zaten.
Valorant veya CS oynarken kartınız fazla kullanılmadığı için bu elektronik parçalarda ses oluşmaz, çünkü yük altına girmezler.

Kartın arkasında bulunun 4 ana büyük vidanın üzerindeki etiketi söktünüz mü?

Küçük vida vardı 1 tanesini söktüm.

Dosya Ekleri

• Screenshot_4.png
    Screenshot_4.png
    47,2 KB · Görüntüleme: 18
Küçük vida vardı 1 tanesini söktüm.
Vidalardan birini sökmeniz de sıkıntı da önemli olan bu 4 vidanın üstündeki etiketi sökmemiş olmanız. Eğer söktüyseniz garanti dışı kalıyor.
Vidalara işlem yapıldığında anlaşılıyor aşınmadan ötürü zaten.

Vidalardan birini sökmeniz de sıkıntı da önemli olan bu 4 vidanın üstündeki etiketi sökmemiş olmanız. Eğer söktüyseniz garanti dışı kalıyor.
Vidalara işlem yapıldığında anlaşılıyor aşınmadan ötürü zaten.

4'ünü de sökmedim zaten tornavida yetmediği için açamadım. 😀 benim anlamadığım bu sorun neden şimdi çıkıyor 1.5 yıldır bir sorun yoktu.

Yeni konular

Geri
Yukarı