RX 5500 XT Coil Whine yaşıyor muyum?

Krigs32

Centipat
Daha fazla  
Merhabalar. PSU ile Ekran kartı altlı üstlü olduğu için tam olarak nereden geldiğini kestiremediğim yüksek bir ses oluşuyor kasada. 1 senedir kullandığım eski monitörümü yakın zamanda 1080p bir monitör ile değiştirdim. Oyunları eskiye nazaran daha yüksek FPS değerleriyle oynarken bu ses gelmeye başladı. Şüphelendiğim gibi bu Coil Whine sesi midir ve uzun vadede bir sorun yaşar mıyım? Ekran kartı için garantim devam ediyor. Daha önce bu konuda Asus ile muhattap olanlar var ise sizce garantiye yollamalı mıyım değişim gibi bir sonuç çıkarmı ? Teşekkürler.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Asus 5500 XT 4 GB
Xigmatek Diamond 600W 80+ Power
i5 10400F
16GB Ram
H410M-A Pro Anakart

Son düzenleme:
Evet bayağı var coil whine hem de ama sanki PSU'dan geliyor gibi geldi bana coil whine. Yapabiliyorsanız başka bir ekran kartı takıp deneyin garantisi varsa direkt yollayın garantiye çok fazla ses yapıyor.

Coil whinedan ziyade bir kablo veya farklı bir bileşen fanlardan birine çarpıyormuşa benzeyen bir ses gibi geldi bana. Bunu test etmenizin en sağlıklı yolu bir oyun açıp oyun içinde açıyı değiştirmek hocam. Açı değiştiğinde ses de değişiyorsa kesinlikle coil whine vardır.

Evet bayağı var coil whine hem de ama sanki PSU'dan geliyor gibi geldi bana coil whine. Yapabiliyorsanız başka bir ekran kartı takıp deneyin garantisi varsa direkt yollayın garantiye çok fazla ses yapıyor.
GT730 ekran kartım var yedekte. Aynı gücü verip PSU'dan ses getirebilirmiyim o kartla sanmıyorum ama deneyeceğim. Teşekkürler.

Coil whinedan ziyade bir kablo veya farklı bir bileşen fanlardan birine çarpıyormuşa benzeyen bir ses gibi geldi bana. Bunu test etmenizin en sağlıklı yolu bir oyun açıp oyun içinde açıyı değiştirmek hocam. Açı değiştiğinde ses de değişiyorsa kesinlikle coil whine vardır.
Kontrol edeceğim. Teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı