XFX RX 6700 XT coil whine

Whystreo

Hectopat
Merhaba,
Bugün Sinerji web sitesi üzerinden aldığım XFX Radeon RX 6700 XT speedster SWFT 12 GB GDDR6 192 bit ekran kartım geldi.
Ekran kartını taktım, DDU ile bir önceki sürücüleri güzelce temizledim, güncelledim.
FurMark testlerinde hiçbir problem yok yani coil whine sesi falan, fakat oyunlar da çok olmasa da az biraz rahatsız edici şekilde var. Bazı oyunlarda daha çok çıkarken bazılarında çok az çıkıyor.
Ürünü bugün aldım. Tabii kasaya takarken doğal olarak etiketlerini vs. söktüm? 15 gün içinde değişim hakkımı kullanabiliyor muyum?
Ya da garanti için göndersem coil Whine'dan kabul ederler mi?
Genelde pek edilmiyor.

Coil Whine değişime tabii olmuyor. Garantiye yollamanızında bir şeyi değiştirmeyecek. Çoğu marka modelde coil whine ile karşılaşmak mümkün tamamen şans.

Sanılanın aksine "coil whine" bir sorun değil, tam tersi o ekran kartının tam verimde çalıştığının kanıtı oluyor.

Merhaba,
Bugün Sinerji web sitesi üzerinden aldığım XFX Radeon RX 6700 XT speedster SWFT 12 GB GDDR6 192 bit ekran kartım geldi.
Ekran kartını taktım, DDU ile bir önceki sürücüleri güzelce temizledim, güncelledim.
FurMark testlerinde hiçbir problem yok yani coil whine sesi falan, fakat oyunlar da çok olmasa da az biraz rahatsız edici şekilde var. Bazı oyunlarda daha çok çıkarken bazılarında çok az çıkıyor.
Ürünü bugün aldım. Tabii kasaya takarken doğal olarak etiketlerini vs. söktüm? 15 gün içinde değişim hakkımı kullanabiliyor muyum?
Genelde pek edilmiyor.
Sinerjiyi bilmiyorum ancak Gamingenden aldığım sistemde bulunan Asus RX 6700 XT de aşırı düşük bir seviyede aynı sesi duydum bu yüzden iade etmeyi düşündüm, arayıp sorduğumda ise böyle bir hakkımın olduğunu söylediler.
Not: Ben geri yollamadım ancak 1 hafta içinde egzoz fan yerinden çıktığı için ve bir iki ufak pürüz yüzünden garantiye yollicam.

Aynı ekran kartı bende de var, coil whine oluyor. Yüksek FPS aldığımda ortaya çıkıyor. FPS'yi sabitlediğimde ses gidiyor.
Hocam sizde de örnek veriyorum Valo oynarken FPS 300-700 arası sürekli değişiyor mu yoksa sabit mi ilerliyor.

Sinerjiyi bilmiyorum ancak Gamingenden aldığım sistemde bulunan Asus RX 6700 XT de aşırı düşük bir seviyede aynı sesi duydum bu yüzden iade etmeyi düşündüm, arayıp sorduğumda ise böyle bir hakkımın olduğunu söylediler.
Not: Ben geri yollamadım ancak 1 hafta içinde egzoz fan yerinden çıktığı için ve bir iki ufak pürüz yüzünden garantiye yollicam.
Hocam iade koşulları şu şekilde;
Cayma Hakkı Satın aldığınız ürünü, kargodan teslim aldığınız günden itibaren 14 gün içinde bize başvurarak, iade koşulları dahilinde kargo bedeli ödemeden ücretsiz olarak iade edebilirsiniz. Eğer ürün iade koşullarını karşılamıyorsa ürün adresinize geri gönderilebilir. Ürünlerin cayma hakkı dahilinde iade alınabilmesi için satın alınan ürünün orijinal kutusunda ve içinde bulunan ambalajlara zarar verilmemiş olması, faturasının ve tüm tamamlayıcı aksesuarlarının yanı sıra, varsa hediye olarak verilen promosyonlu, kampanyalı ürünlerle birlikte aynı anda hasarsız ve eksiksiz gönderilmesi gerekir. Satın alınan yazılım ve/veya oyun CD'si ile beraber satılan ürün paketlerinin içindeki yazılım/oyun CD'sinin açılması halinde, cayma hakkı kapsamında iade alınamaz.

Ben kartın ön ve arka kısmındaki jelatinleri söktüm. Muhtemelen iade kabul edilmez.

Hocam sizde de örnek veriyorum Valo oynarken FPS 300-700 arası sürekli değişiyor mu yoksa sabit mi ilerliyor.
Hocam, 700 FPS dediğinizi poligonda, 300 FPS dediğinizi rekabetçide alıyorsanız gayet normal. Ben rekabetçide orta ayarlarda 1600x1200 çözünürlükte 400-500 FPS arası alıyorum, poligona girdiğimde havaya bakıyorsam 1000+ FPS görüyorum. Yani normal.

Hocam, 700 FPS dediğinizi poligonda, 300 FPS dediğinizi rekabetçide alıyorsanız gayet normal. Ben rekabetçide orta ayarlarda 1600x1200 çözünürlükte 400-500 FPS arası alıyorum, poligona girdiğimde havaya bakıyorsam 1000+ FPS görüyorum. Yani normal.
Poligonda değil hocam maç içinde yeri geliyor 700 lere kadar çıkıyor (daha çok anlık oluyor) yeri geliyor 300 lere iniyor ama çok nadir daha çok 400-600 arası takılıyor

Kartı iade edebilirsiniz değişim yapmazlar iade almak zorundalar. Çok korkunç seviyedeyse servis değişim raporu verebilir ama üreticiler coil whineı sorundan saymıyor ve saymamaya da devam ettiği sürece yapabileceğiniz en iyi şey coil whine ile yaşamaya alışmaktır. Ben de coil whine dan dolayı 2 tane RTX 4090 iade ettim sonuç olarak aldığım üçüncü kartta da çıktı, artık saldım. Coil whine duyduğunuz yerde kulaklığı takın devam edin. Oldu ki kartı değiştirdiler onda da çıkmayacak diye bir garanti yok.

Merhaba,
Genelde pek edilmiyor.

Hocam selam bire bir aynı model ve aynı yerden satın alınma bir ekran kartı var. Siz ne yaptınız? Sonuç ne oldu acaba?

Geri
Yukarı