RX 5500 XT ekran kartı 85 derecede çalışıyor

Bu kasaya rağmen boşta 85 derece normal değil.

Boşta 40 derece.

Hocam bu mu Zalman S2 mi daha yararlı olur?

Elindeki kasanın ön veya arkasında fan veya fan takılabilecek yer var mı? En azından önde 2, arkada 1 fan olsa bu boğulmayı engeller.

İşlemcisi son hızda 80 derecede çalışıyor, ekran kartı fan ayarı ile uğraşmasına gerek yok kasa boğuluyor belli sorunu temelden çözmesi gerekli. 2000 RPM bilgisayar mı kullanılır helikopter gibi? Aynı karta sahibim stok fan hızında (800-900 RPM) 60 derece civarında oynuyorum oyunları.

Elimde ki kasada sadece 1 tane egzoz fanı var o da Tofaş egzozuna benziyor.

Elindeki kasanın ön veya arkasında fan veya fan takılabilecek yer var mı? En azından önde 2, arkada 1 fan olsa bu boğulmayı engeller.

İşlemcisi son hızda 80 derecede çalışıyor, ekran kartı fan ayarı ile uğraşmasına gerek yok kasa boğuluyor belli sorunu temelden çözmesi gerekli. 2000 RPM bilgisayar mı kullanılır helikopter gibi? Aynı karta sahibim stok fan hızında (800-900 RPM) 60 derece civarında oynuyorum oyunları.
O zaman yeni kasa alana kadar kasanın yan tarafını açarak bilgisayarı kullanmalı. Az da olsa derece düşer.

Elimde ki kasada sadece 1 tane egzoz fanı var o da Tofaş egzozuna benziyor.

O da büyük ihtimalle 80mm dandik bir fandır. Kasan boğuluyor. Yeni kasa işini hemen hallet bu sırada @Rhaelva dediği gibi yan kapağı açabilirsin. Ama bu uzun vadede aşırı tozlanmaya yol açar, yeni kasa alarak sorunu kökten çözmek en temizi.

Hocam biraz yordum sizi ama dördü arasından seçiminiz ne olurdu?

Benim paylaştığım tasarım olarak biraz daha güzel. Arada pek bir fark yok.

O da büyük ihtimalle 80mm dandik bir fandır. Kasan boğuluyor. Yeni kasa işini hemen hallet bu sırada @Rhaelva dediği gibi yan kapağı açabilirsin. Ama bu uzun vadede aşırı tozlanmaya yol açar, yeni kasa alarak sorunu kökten çözmek en temizi.

Hocam biraz yordum sizi ama dördü arasından seçiminiz ne olurdu?
T7.

Yeni konular

Geri
Yukarı