RX 5500 XT en ucuz ve en kaliteli model önerisi

Bütçe
1800
GTX 1650sS ile RX 5500 XT arasında FPS farkı var ayrıca aynı fiyattalar.
2021 videosuna bakin.
Aynı fiyatta değiller, GTX 1650 Super indirimle daha ucuz oluyor. GTX 1650 Super'in avantajları şunlar.
  • Daha az ısınması.
  • NVIDIA olması. (Olası bir sürücü hatası yaşama olasığın azalır, daha stabil sürücüler yani)
  • Daha ucuz olması.
  • Biraz daha performanslı olması. (Diye biliyorum)
En son 15 saat önce şu video yayınlanmış.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sapphire Pulse/Asus Dual/XFX modelleri ısınma sorunu barındırmayan güzel modeller. İncehesap Gaming Gecelerinde de hoş fiyatlara düşüyor saydığım son 2 kart. İkisi de 1500'den satılmıştı 2 hafta önce. O şekilde yakalarsanız almanızı tavsiye ederim. Yeni sürücüler ile 1650S'den de bir tık önde sanırsam.

Hiç NVIDIA kullanmadım monitör FreeSync.
DisplayPort girişi varsa ve G-Sync'i destekliyorsa o monitörde G-Sync açılabilir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Fanboyluk yapmıyorum ama güven bana genel olarak NVIDIA daha iyi, G-Sync desteklemiyorsa RX 5500 XT 4 GB al o halde.

Senin monitörün bu listede varsa G-Sync destekliyordur.

Hocam daha dün akşam Sapphire Pulse RX 5500 XT 4 GB modelini 1800 TL'ye aldım şu an baktığımda 2000 TL'nin aşağısında yok. Ama alırsanız Sapphire öneririm. 8 GB'lık modelini de kullandım gayet güzel. Isınma vs. sorunu yoktu.

Aynı fiyatta değiller, GTX 1650 Super indirimle daha ucuz oluyor. GTX 1650 Super'in avantajları şunlar.
  • Daha az ısınması.
  • NVIDIA olması. (Olası bir sürücü hatası yaşama olasığın azalır, daha stabil sürücüler yani)
  • Daha ucuz olması.
  • Biraz daha performanslı olması. (Diye biliyorum)
En son 15 saat önce şu video yayınlanmış.

Hocam son güncellemelerle 5500 xt 4 gb versiyonu bile 1650s'i geçti ki zaten 8 gblık versiyonu 1600 ile 1660s arasında olan bir ekran kartından bahsediyoruz. Kas gücü ve çekirdek sayısı olarak daha üstün aynı zamanda. Zaten attığınız güncel videoda da 5500 xt 4 gblık daha güçlü. Çoğu oyunda önde, 4-5 oyunda aynı fpsleri vermiş. 30 oyunda test yapmış nerdeyse hepsinde önde 5500 xt. Yazılımsak olarakda en sıkıntısız kartlardan biri, wattman hatası derseniz eğer bunu nvidia tarafında da alma ihitmaliniz var.(düşük ihtimal 5500 xt için.) Ve indirim kovalanırsa eğer ucuza alınabilir. Geçen hafta XFX 5500 XT 4 Gb versiyonunu 1500 tlye aldım. ++ Daha ileriye dönük bir kart, potansiyeli fazla.

Şu an bende 4GB model almayı düşünüyorum ama Valhalla-Death Stranding gibi oyunlar oynamak için sanırım 4GB üzeri ekran kartları daha iyi ve ileriye dönük olacak. Ancak işin bir de günümüz itibari ile stok ve fiyat sorunu da var. Sizce şu an 2.042TL'ye 4GB Sapphire Pulse Rx 5500 xt almalı mıyım? @Lyrinx @Funny.

Geri
Yukarı