RX 5500 XT Fortnite kasma ve takılma

İşletim sistemi
Windows 10

oglcnbsrn12

Centipat
Merhaba arkadaşlar.
RX 5500 XT ve R3 3100 sisteme sahibim ve Fortnite'da aşırı kötü performans alıyorum.
Yüksek - Destansı ayarlar da 50-60 FPS alıyorum fakat dönerken 30-40 oluyor...
Drop yiyorum ve çok takılıyor akıcı oynayamıyorum.
Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Fortnite kanser etti beni. O kadar çok drop yaşadım ki dayanamayıp kartımı sattım en sonunda. Geforce Now ile oynayayım dedim orada da drop giriyor. YouTube'da videolara bakıyorum orada da drop yaşayan çok fazla kişi var.
Ben oynarken gölge, post processing ve efektleri kapatıp oynuyordum biraz daha iyi oluyordu.

Fortnite kanser etti beni. O kadar çok drop yaşadım ki dayanamayıp kartımı sattım en sonunda. Geforce Now ile oynayayım dedim orada da drop giriyor. YouTube'da videolara bakıyorum orada da drop yaşayan çok fazla kişi var.
Ben oynarken gölge, post processing ve efektleri kapatıp oynuyordum biraz daha iyi oluyordu.
Sadece Fortnite değil ki, Rocket League'de de takılmalar yaşıyorum (FPS yüksek iken).

Grafik ayarlarının ekran görüntüsünü atabilir misiniz? Sistemde SSD var mı ve oyun SSD'ye mi kurulu? Oyun içi kullanım değerleri nasıl?

Sürücüler de güncel mi?

144 FPS'in altında düşüyordu bende Medium ayarlarda. Directx 11'den Performance'a aldım. Görüntü biraz kötü ancak 250 civarı sabit alıyorum. Deneyebilirsiniz belki Performance modunu.

Aynı ekran kartını kullanıyorum. Fortnite garip bir oyun durduk yere FPS droplar giriyor. SSD ve HDD de sorun olabilir. RAM'lerden de kaynaklanabilir. Hepsini deneyip doğrusunu bulmanız galiba. RAM 8 GB ise bir 8 daha alıp sisteminizi stabil hale getirebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı