RX 5500 XT FPS sorunu

İsmailsafaç

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
2 Hafta önce RX 5500 XT 4 GB sıfır olarak aldım. Fakat bilgisayar 1-2 gündür bir garip. Bir kere yeşil ekran geldi, oyuna girince ekran kayması oldu aşağıda ki görselde ki gibi ama Alt+Tab yapınca düzeldi. Çok düşük oyunlarda bile inanılmaz düşük FPS vermeye başladı. Değerler gayet normalken. Kapatıp açılınca düzeliyor. Sorun nereden kaynaklı olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sırf bu yüzden Nvidia kart aldım. AMD kartlarda (RX 5xxx ve RX 5xx serileri) Wattman hatası var, büyük çoğunluğu çözülmüş fakat hala daha var. İmkanın var ise kartı iade et veya değişim talep et.

Biraz şansa bağlı eski bir Gigabyte RX 570 4G kullanıcısı olarak hiç bir wattman sorunu yaşamadım.

Sırf bu yüzden Nvidia kart aldım. AMD kartlarda (RX 5xxx ve RX 5xx serileri) Wattman hatası var, büyük çoğunluğu çözülmüş fakat hala daha var. İmkanın var ise kartı iade et veya değişim talep et.

Biraz şansa bağlı eski bir Gigabyte RX 570 4G kullanıcısı olarak hiç bir wattman sorunu yaşamadım.
Ben de RX580 kullanıcısıyım hiç bir sorun yaşamadım şu ana kadar. Şans dediğiniz gibi...

Tavsiyem iade etmeniz olur. Gidip Nvidia alıp rahatınıza bakın.
Konuya fanboyluk olarak baktığınızı düşünüyorum. Bende AMD kullanıcısıyım herhangi bir sorun yok.
Bütçe maalesef yok 1300-1400 civarı 2.el de olur da bakalım.
XFX 5500XT aldınız yanlış anlamadıysam. 2 hafta önce indirimdeydi çünkü. Bence değişim talep edin. Ha iade de olur derseniz az sonra farklı ekran kartları indirime girecek. Bütçenize uygun bir model ile tekrar deneyebilirsiniz.

Bütçe maalesef yok 1300-1400 civarı 2.el de olur da bakalım.
Piyasa sakinken 950 TL'ye kutusu açılmamış 1.5 yıl garantili RX 580 Sapphire Nitro+ almıştım. Şu sıralar bulursunuz 1100-1200 TL'ye bu düzeyde bir kart ama ne kadar içinize siner bilemem.
Konuya fanboyluk olarak baktığınızı düşünüyorum. Bende AMD kullanıcısıyım herhangi bir sorun yok.

XFX 5500XT aldınız yanlış anlamadıysam. 2 hafta önce indirimdeydi çünkü. Bence değişim talep edin. Ha iade de olur derseniz az sonra farklı ekran kartları indirime girecek. Bütçenize uygun bir model ile tekrar deneyebilirsiniz.
Aynen İncehesap Cuma indirimi var birazdan bugün olmasa da haftaya alabilirsiniz.

8 GB olanını alacaktım. ASUS Dual model babam kartı atana kadar stok bitti.
İade isteği oluşturdum ama kesin sorun ekran kartında mı acaba?

Geri
Yukarı