RX 5500 XT FPS sorunu

İsmailsafaç

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
2 Hafta önce RX 5500 XT 4 GB sıfır olarak aldım. Fakat bilgisayar 1-2 gündür bir garip. Bir kere yeşil ekran geldi, oyuna girince ekran kayması oldu aşağıda ki görselde ki gibi ama Alt+Tab yapınca düzeldi. Çok düşük oyunlarda bile inanılmaz düşük FPS vermeye başladı. Değerler gayet normalken. Kapatıp açılınca düzeliyor. Sorun nereden kaynaklı olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Konuya fanboyluk olarak baktığınızı düşünüyorum. Bende AMD kullanıcısıyım herhangi bir sorun yok.
Ne düşündüğünüzün bir önemi yok. En azından benim için yok.
Neyin ne olduğu ortada. İkiside benim veya babamın şirketi değil. Ortada ayıplı bir mal var. Bu ayıbın sahibi de AMD firması.
AMD - İntel - Nvidia - Asus... Hiç birisi umrumda değil. Ben mantıklı olanı alırım, mantıklı olanı tavsiye ederim. Böyle bir sorun var ve sorunsuz üretim olan Nvidia kartlara yönelmesini söyledim. Bununla fanatikligin ne alakası var?

Ama sen sorunlu serinin kartını kullandığın halde kendinde bir sorun olmadığı için tavsiye eder gibi bir havan var. Peki bu ne kadar doğru? Yada şöyle mi demeliydim: "Fanboyluk"?

Bu arada 8 ay kadar RX 570 kullandım. Bilen bilir 5xx serisinde de aynı şekil wattman saçmalığı var ve evet bir sorun yaşamadım. Ama kimseye de bu seri sorunsuz, bak ben kullanıyorum git sende al tarzında bir yöneltmede bulunmadım.

8 GB olanını alacaktım. ASUS Dual model babam kartı atana kadar stok bitti.
İade isteği oluşturdum ama kesin sorun ekran kartında mı acaba?
Sorun tam olarak bilinmez aslında. Zaten en ufak bir şüpheniz var ise haklarınızı kullanın elbet.

Ayrıca sistem konfigürasyonunuzda bir sorun yok. Eğer imkanınız varsa ekran kartını başka bir bilgisayarda deneyin.(İade içi kargoya verene kadar tabi. Varsa arkadaşınızın bilgisayarı olabilir.) Orda da sorun olursa demek ki ekran kartındadır.

2 Hafta önce RX 5500 XT 4 GB sıfır olarak aldım. Fakat bilgisayar 1-2 gündür bir garip. Bir kere yeşil ekran geldi, oyuna girince ekran kayması oldu aşağıda ki görselde ki gibi ama Alt+Tab yapınca düzeldi. Çok düşük oyunlarda bile inanılmaz düşük FPS vermeye başladı. Değerler gayet normalken. Kapatıp açılınca düzeliyor. Sorun nereden kaynaklı olabilir?
Yanlış driver güncellemesi yapmışsınız ondan bendede rx serisi var program ekle veya kaldirdan driveri kaldır sonra bir eski sürüm driveri indir sorun düzelir

Geri
Yukarı