RX 5500 XT görüntü alamama çözümü

heeycem23

Picopat
Daha fazla  
Yaklaşık 2 hafta önce bir konu açmıştım. Yeni aldığım MSI Radeon RX 5500 XT Mech modeli ekran kartımı monitörüme taktığım zaman görüntü alamıyordum. İade süreci başlattım fakat bunlara hiç gerek yokmuş. Monitörümde "out of range" yani "aralık dışında" hatası alıyordum. Çok uğraştım ve çözdüm. Öncelikle şunu belirteyim, bu ekran kartının default ayarının çözünürlüğü, kullandığınız monitöre fazla geldiği için görüntü alamıyorsunuz. Benim monitörüm 75Hz idi. Başka bir monitörde deneyin (ben televizyonuma taktım) ve görüntünün geldiğini göreceksiniz. Şimdi size geçici bir çözüm sunacağım. Daha sonrasında 144Hz monitör alırsanız hiçbir ayar yapmanıza gerek kalmayacak.

Öncelikle bilgisayarınızı görüntü alabildiğiniz bir monitöre veya televizyona bağlayın. Radeon arayüzünü kurun. Radeon arayüzünde ev sekmesinde iken en sağ üstte bulunan ayarlar seçeneğine tıklayın. Karşınıza gelen sekmelerden "ekran" sekmesine gelin. GPU ölçekleme ve ölçekleme modlarını aktifleştirin. Tekrardan kendi monitörünüze takın. Görüntü gelmezse bu iki ayarı diğer seçenekleri ile deneyin.

Ben bu şekilde çözdüm. Umarım birçok kişinin mağduriyetini gideririm. Teşekkürler.

Arkadaşlar ekran karımın ramlarını söktüm birtanesi bayağı hasar almış farkli ram takabilirmiyim yada takabilirsem nasıl bir çözüm bulabilirim şimdiden güzel yorumlarınız için teşekúr ederim.

Arkadaşlar ekran karımın ramlarını söktüm birtanesi bayağı hasar almış farkli ram takabilirmiyim yada takabilirsem nasıl bir çözüm bulabilirim şimdiden güzel yorumlarınız için teşekúr ederim.
Merhaba biraz geç oldu üzgünüm. Hayır başka bir ramin takılması sorun olmayacaktır fakat Mhz değerlerinin aynı olması daha iyi olacaktır.

Geri
Yukarı