RX 5500 XT hızı 1200 MHz'e kadar düşüyor

231981

Kilopat
Makaleler
1
Bu kartı aldım alalı illallah ettim diyebilirim. Oyun zevkim kalmadı. NFS 2015 oynuyorum en saçma yerler de garajın için de modifiye vs yaparken tam hızın da çalışıyor ne zaman garajdan çıkıp aracı kullanmaya başlayıp şehirde gezmeye başlasam sürekli MHz düşüp geri yükseliyor. Öyle olunca da oyun anlık takılıyor. Sabahtan beri sinir etti beni bu durum. Birçok şey denedim ama düzelmiyor. 1845 MHz'de iken bir anda 1400 ya da 1200 MHz'lere düşüyor bir ara 600'e kadar düşüp geri çıktı. Isınma sorunu kesinlikle yok. OSD ile kontrol ediyorum sıcaklık değerlerini 60 dereceyi geçmiyor kart. Ne yapabilirim sizce?

Bu durum bazen işlemci ile de kaynaklı olabiliyor işlemci sıcaklıklarına hiç baktınızmı.(maalesef aynı sorun bendeyse var işlemcim ısındıkça kart frekansızın düşüyor )

Bu durum bazen işlemci ile de kaynaklı olabiliyor işlemci sıcaklıklarına hiç baktınızmı.(maalesef aynı sorun bendeyse var işlemcim ısındıkça kart frekansızın düşüyor )

Hocam kontrol ediyorum işlemci hızım sabit hep düşme falan yok zaten öyle ısınma sorunu da yok ekran kartından mı yapıyor sürücü mü yapıyor anlamadım. Arkadaşlarım da daha düşük sistemler var gayet akıcı oynuyorlar bende sürekli oyun kasıp takılıyor. Dün 16 GB RAM vardı sistem de 4 GB daha ekledim 20GB yaptım fayda etmedi anlamadım neden yapıyor bunu. Mesela Rust oyunu bile böyle şu an da. Ekran kartı frekansı düşüp duruyor oynanmıyor oyun.

Geri
Yukarı