RX 5500 XT Mech ve i3 9100F sistem alınır mı?

tanertekin0

Centipat
Kuzenime bilgisayar toplayacağım. Bütçe maksimum 3600 TL. Bu sistem sizce nasıl, bir sorun çıkartır mı? Yaşı ufak, 13-14 yaşında. Yüksek özellikli oyunlar oynamıyor.

1595070388246.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Nedenini söyler misiniz?

Dengesiz bir sistem bana göre ayrıca işlemci kötü upgrade açık değil ölü soket Ryzen toplaman daha iyi olur. O fiyata M.2 gereksiz gibi düşünüyorum. RAM'i mutlaka 16 GB yapın yoksa sıkıntı yaşarsınız 8 GB yetersiz artık. Kasa ve güç kaynağıda dandik.

Dengesiz bir sistem bana göre ayrıca işlemci kötü upgrade açık değil ölü soket Ryzen toplaman daha iyi olur. O fiyata M.2 gereksiz gibi düşünüyorum. RAM'i mutlaka 16 GB yapın yoksa sıkıntı yaşarsınız 8 GB yetersiz artık. Kasa ve güç kaynağıda dandik.

Hocam tam yazmadım ama kuzenime toplayacagım oynadıgı en yüksek oyun PUBG Lite falandır yani.
Yükseltmezler de en fazla bilgisayarın borcu bitince 8 GB daha RAM ekleriz ona göre yaptım şu anlık bütcemiz buna yatıyor bu yüzden benim burada sorma sebebim sistemsel bir sorun olur mu kasada darbogaz veya PSU yetersizligi gibi.

Hocam tam yazmadım ama kuzenime toplayacagım oynadıgı en yüksek oyun PUBG Lite falandır yani.
Yükseltmezler de en fazla bilgisayarın borcu bitince 8 GB daha RAM ekleriz ona göre yaptım şu anlık bütcemiz buna yatıyor bu yüzden benim burada sorma sebebim sistemsel bir sorun olur mu kasada darbogaz veya PSU yetersizligi gibi.

Sistem aşırı dengesiz ve ölü PSU C4 zaten sözümüzü dinle değiştir parçaları.

PSU bomba, işlemci desen artık alınmaz bir 300 lira daha koyabiliyorsanız R3 3100 alabilirsiniz. M.2 SSD gereksiz gibi 128 GB yeterli olmayacaktır.

Hocam SSD'nin Max 50GB'ı kullanılacak zaten 128 olması bir şey ifade etmiyor o yüzden.
Direkt İtopya üzerinden topluyorum öyle evde kasayı birleştirecek vaktim de yok bilgim de.
Sistem aşırı dengesiz ve ölü PSU C4 zaten sözümüzü dinle değiştir parçaları.

Böyle nasıl hocam.

1595072370524.png

Ekran kartını RX570 yapabilirsin ben PUBG Lite'da oynuyorum Ultra'da bir sıkıntı yok SSD SATA yap M.2 gereksiz bu bütçe için sistemi Ryzen yap. Kasa PSU değiştir.

Ekran kartını RX570 yapabilirsin ben PUBG Lite'da oynuyorum Ultra'da bir sıkıntı yok SSD SATA yap M.2 gereksiz bu bütçe için sistemi Ryzen yap. Kasa PSU değiştir.
Hocam bana hazır sistem toplayabilecek yani kurulumu yapabilecek bir yer lazım o yüzden itopyadan topladım. itopyada ryzenların yeni modelleri yok
1595072489412.png

GameGaraj üzerinden bunu alsam nasıl olur peki?

Geri
Yukarı