RX 5500 XT mi GTX 1650 Super mi?

@PanzerTR bir göndermen iyi olur ASUS maalesef AMD 5000 serisinde çok iyi işler yapamadı. Bana göre piyasadaki en iyi f/p kartı 5600 XT'dir ama sorun çıkarmazsa tabii ki. Sen onu bir servise gönder, o esnada da yedek ekran kartın vb. varsa BIOS güncellemeni vb. yaparsın. Bir de şunu önerebilirim eğer ASUS'un kendi programını falan kullanıyorsan kaldır gitsin. Yalnızca Radeon Software kalsın.
Asus programları sadece OC için diye biliyorum. Yedek ekran kartım yok keşke olsa da sorun ekran kartında mı denesem.
AMD ile tartıştım adamlar sorunun donanımsal olduğunu söylüyor. Teşekkürler yanıt ve ilgi için zaten ben de servise göndereceğim ama 1-2 ay ihtiyacım var karta.

Asus rx 5500xt 15 gün sonra elden çıkardım.650 saat kasa 16gb 6 çekirdek 10.nesil i5 SSD ve tüf anakarta rağmen ne yaptıysam FPS anlık düşüslerden kurtulamadim.130fps den 45e düşüş gördüm.gtx1660 kartımın yanında verdiği performansa göre sıfırı en fazla gtx1050 ikinci el fiyatına alınır.Yaptiklarim bios güncelleme tüm sürücüleri tek tek deneme Windows tam reset

Arkadaşlar bende iki karttan birini almak istiyorum. İşlemci 8100 anakartım H310 M RAM'lar 8*2 2666 MHz ekran kartını güncelleyeceğim 5500XT darboğaz olur diye düşünüyorum eğer çok hissettirmeyecek gibi olursa alacağım sizce ne yapmalıyım?

@Tequilaaaa rekabetçi oyunlarda darboğaz ihtimali olabilir eğer ayarları kısarsan, onun dışında çok ciddi sorunlar yaşayacağını düşünmüyorum. 4/4 işlemciler sıkıntı olabiliyor.

AAA, hikayeli ve büyük oyunları oynuyorsan 5500 XT 8 GB iyidir, daha çok rekabetçi oynuyorsan 1650 Super işini görecektir. Arada yaklaşık 300 TL fark var buna göre al. Önerim yılbaşı indirimlerini takip etmen. 5500 XT 8 GB 1800 TL civarlarına kadar düşmüştü Efsane Cuma indirimlerinde.

@Tequilaaaa rekabetçi oyunlarda darboğaz ihtimali olabilir eğer ayarları kısarsan, onun dışında çok ciddi sorunlar yaşayacağını düşünmüyorum. 4/4 işlemciler sıkıntı olabiliyor.

AAA, hikayeli ve büyük oyunları oynuyorsan 5500 XT 8 GB iyidir, daha çok rekabetçi oynuyorsan 1650 Super işini görecektir. Arada yaklaşık 300 TL fark var buna göre al. Önerim yılbaşı indirimlerini takip etmen. 5500 XT 8 GB 1800 TL civarlarına kadar düşmüştü efsane cuma indirimlerinde.

3200G'yi satıp Ryzen 3100 alayım elimde A320M anakart ve iki tane 3000 MHz'lik RAM var onları kasama takarım yanına da RX 5500 XT alırım. i3 8100 darboğaz oluyor. En mantıklı o oluyor. Teşekkür ederim yardımın için.

AAA, hikayeli ve büyük oyunları oynuyorsan 5500 XT 8 GB iyidir, daha çok rekabetçi oynuyorsan 1650 Super işini görecektir. Arada yaklaşık 300 TL fark var buna göre al. Önerim yılbaşı indirimlerini takip etmen. 5500 XT 8 GB 1800 TL civarlarına kadar düşmüştü efsane cuma indirimlerinde.

Dediğini yaptım İtopya'dan yılbaşı indirimlerinde ASUS ROG STRIX RX 5500 XT OC 8 GB aldım 2200'e düşmüştü. İnternetten videolarına baktım genellikle 8100 besleyebilmiş umarım bende de sorun olmaz.
3200G'yi satıp Ryzen 3100 alayım elimde A320M anakart ve iki tane 3000 MHz'lik RAM var onları kasama takarım yanına da RX 5500 XT alırım. i3 8100 darboğaz oluyor. En mantıklı o oluyor. Teşekkür ederim yardımın için.

Dediğini yaptım İtopya'dan yılbaşı indirimlerinde ASUS ROG STRIX RX 5500 XT OC 8 GB aldım 2200'e düşmüştü. İnternetten videolarına baktım genellikle 8100 besleyebilmiş umarım bende de sorun olmaz.

Tabi 2K'da daha az yapıyor ama bu da o kadar kötü değil %10'a kadar yolu var.

Dosya Ekleri

• bottlenecker.png
    bottlenecker.png
    26,6 KB · Görüntüleme: 36
Son düzenleme:
İkisi de 4 GB ise, benim tercihim 1650S'den yana olacaktır. Stabil driverler, ve biraz daha yüksek FPS alıyor kendisi. Baktığımda RX590 ile bile kıyaslanıyor 1650S. Ve çoğu yerde geçiyor.

Dostum sen RX5500 değil RX550 ile vs sine baktın galiba bir daha bak derim dediğinin tam tersi değil ama bazı yerlerde RX 5500 XT daha iyi bile saçmalamışsın.
8 GB ise kesinlikle 5500XT.

Hangi model Mech ise pek önermem.
Mech neden önrmiyorsun ben sistem topluyorum ve 4 GB msı mech aldım hiçbir şikayet bulamadım bayağa da aradım ısınma falan yok

Son düzenleme:
Ben indirimler ile falan 1570'e aldım 2 ay önce zaten fazla ısınan bir kartta değil soğutmasını araştırdım anlattığınız kadar haşat değil yenilenmiş olabilir mi ben baktığımda iyi çünkü.

İki kere RX 5500 XT modeli ve bir tanede sattığıma pişman olduğum RX 5600 XT modelini toplamda 3 ay içinde test etme şansım oldu yaşadığım olaylar çok tuhaf ve bunlara GTX 1650S ve 1660 Ti ve 1660 1660S serilerinde karşılaşmadım. Çok fazla ekran kartı değiştiriyorum bu çeşitlilik ondan ilk RX 5500 XT beni verem etti ani FPS düşüleri droplar ve bazı oyunlara girmemesi de bombaydı. 2. RX 5500 XT ve RX 5600 XT de kullandıktan 10- 15 gün sonra ilk ekranda dalgalanmalar sonra ekranın gitmesi ve karıncalı ekranın gelmesi FreeSync kapalı olsa da oldu. Bu ikisinde de kaçınılmaz sondu bu şekilde sattım kurtuldum PUBG oynarken ekranın yaklaşık 7-8 saniye gitmesi ve suratına karıncalı tüplü televizyon ekranın çıkması oyuna hardroce modu katması ve acaba geberdim mi merakı dışında bir şey katmıyordu. Bunu 10.nesil i7 işlemci tuf anakart ve 650 waat psu ile yaşamak daha da düşündürücüydü. AMD aynı paraya masa başında çalışmak varken amelelik yapmayı tercih etmektir ve bu bir yaşam şeklidir saygı duymak da lazım

İki kere RX 5500 XT modeli ve bir tanede sattığıma pişman olduğum RX 5600 XT modelini toplamda 3 ay içinde test etme şansım oldu yaşadığım olaylar çok tuhaf ve bunlara GTX 1650S ve 1660 Ti ve 1660 1660S serilerinde karşılaşmadım. Çok fazla ekran kartı değiştiriyorum bu çeşitlilik ondan ilk RX 5500 XT beni verem etti ani FPS düşüleri droplar ve bazı oyunlara girmemesi de bombaydı. 2. RX 5500 XT ve RX 5600 XT de kullandıktan 10- 15 gün sonra ilk ekranda dalgalanmalar sonra ekranın gitmesi ve karıncalı ekranın gelmesi FreeSync kapalı olsa da oldu. Bu ikisinde de kaçınılmaz sondu bu şekilde sattım kurtuldum PUBG oynarken ekranın yaklaşık 7-8 saniye gitmesi ve suratına karıncalı tüplü televizyon ekranın çıkması oyuna hardroce modu katması ve acaba geberdim mi merakı dışında bir şey katmıyordu. Bunu 10.nesil i7 işlemci tuf anakart ve 650 waat psu ile yaşamak daha da düşündürücüydü. AMD aynı paraya masa başında çalışmak varken amelelik yapmayı tercih etmektir ve bu bir yaşam şeklidir saygı duymak da lazım
işlemci konusunda da aynı şekil intel için geçerli çoklu işlemlerde amd daha iyi genel perfomans olarak da ekran kartlarında intelin başarısına stabilliğine katılıyorum
işlemci alacaksan AMD ekran kartı alacaksan intel benim 2013 den beri kullandığım amd ekran kartı ve işlemcim hala canavar gibi götürüyor dedikleri gibi amd biraz şans işi sorunda cıkarabilir sorunsuz da kullanılabilir performans acısından amd daha iyi bu iki kart seçeneği olarak baktıgımızda ama sorunsuzluk ve stabilizasyon konuya dahil olduğunda tercih 1650 s e kaymalı diye düşünüyorum sonuçta kimse kolay para kazanmıyor tercih yaparken bunu da göze almak lazım

Geri
Yukarı