RX 5500 XT sistem oyuna girince monitör kapanıyor

Arnokenway58

Femtopat
Daha fazla  
Bilgisayarda normal vakit geçirince sorun yoktu ama oyuna girince monitör gidiyor tamamen. Düne kadar böyle sorun yok, bugün yaşamaya başladım. Önceden de bu hatayı almıştım sorun yeni taktım RAM bozuk olduğu için fakat neden şu an bunu yapiyor. Bilmiyorum. Yardımcı olursanız çok makbule geçer. Bu arada ekran kartını yeni aldım.

Sistemim.
RX 5500 XT 4 GB.
i5 4460
8 GB RAM.
500W PSU.

@Arnokenway58 kaç yıldır kullanıyorsun bu aleti? Benim 3,5 yaşında Dark Force 600w güç kaynağım 5500 XT 8 GB'a besleme sorunu çıkarıyordu yeni aldım kafam rahat. Kullandığın güç kaynağı zaten pek kaliteli bir ürün değil, uzun süre geçtiyse de yıpranmıştır. 12w kanalından kaç watt veriyor artık kim bilir.

Wattman hatası alıyorsunuz. Birkaç nedeni olabilir, kalitesiz kablo veya dönüştürücü gibi. Driver sorunlu oluyor genelde ve bir çok AMD ekran kartında bu sorun var. Sorunu çözmek için:
  • Ekran kartı sürücüsünü DDU ile kaldırıp 20.11.2 (WHQL) sürümünü yükleyin. Wattman dışında bir sorun olursa 20.9.1 (WHQL) sürümünü yükleyin.
  • Daha sonra, Ekran kartınıza, AMD Adrenalin programı üzerinden Undervolt uygulayın. Sıcaklıkları düşürmek için. Daha da düşmesini istiyorsanız, fan ayarlarını manuel olarak ayarlayabilirsiniz.
Yaptığım Undervolt rehberinden yardım alabilirsiniz. Bu rehberi, Undervolt işlemini anlamanız için atıyorum. Kartlar aynı olmadığı için, en uygun voltajı sizin bulmanız gerek. Undervolt için bu rehberden yardım alabilirsiniz:

Öncelikle -50 mV ile başlayabilirsiniz. Furmark ile test ettikten sonra 10 mV artırarak en uygun voltajı bulabilirsiniz. Her yaptığınız voltaj ayarında Furmark ile test edin.

Geri
Yukarı