RX 5500 XT sistem oyunlarda düşük FPS veriyor

Mustafamert77

Kilopat
Daha fazla  
RAM
XPG 8 GB 3200 MHz
SSD veya HDD modeli
James Donkey 240 GB
Ekran kartı
SAPPHIRE RX 5500 XT 4GB
İşlemci
R5 1600 3.20 GHz
Oyunlarda sistemime göre düşük FPS alıyorum. LoL gibi oyunlarda bile 100 FPS'in altına düşmeye başlayınca format vs. her şeyi denedim ama hala aynı. Ekran kartı ve işlemci sıcaklığı 60-80'i geçmiyor. Format attım, kasanın iç temizliğini yaptım, termal macunları değiştirdim, ekran kartı sürücüsünü sitesinden en güncelini indirdim denemediğim, aklınıza gelen bir şey varsa yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bütçen varsa 8 GB RAM al işlemcini yükselt bende de 5500 XT 4 GB modeli var MSI performansı iyi.
Şuan sistemi değiştirecek bütçem yok. Aktif olarak kullandığım sistem ancak oyunlarda böyle bir sorunu var. LoL Valorant gibi oyunlarda bile sıkıntı çıkarmaya başladı artık. 144 Hz monitör kullandığımdan 100 FPS civarlarına düşünce kasma oluyor.
Bana normal geldi arkadaşlar :/ dual olmayan ram kullanıyorsunuz, ben sizin yerinizde olsaydım bir ram daha alır dual ram yapardım performansınız baya artardı.
İnternette baktığımda genelde 200-250 FPS'te 20-30 FPS arttırıyor. Evet mantıklı ama benim aldığım FPS artık oynayamama durumuna geldi. Tek slot RAM'e göre bile bence çok düşük.

En günceli 22.5.2'dir sen ona değil de bir önceki olan 22.5.1'e geç.

Sorun kesin sebebi bu değildir fakat 1x8 GB RAM ve kalitesiz SSD büyük sıkıntılar doğurur genele bakarsak.
Zaten 22.5.1 kullanıyordum bugün 22.5.2'ye geçene kadar sürekli güncel gidiyordum.

@Mustafamert77 22.5.1'de de devam ettiyse onunla alaklı değildir. 22.5.2'de AMD DX11 iyileştirmesi yaparken bir taraftan batırdı o yüzden bu sürücü pas geçilsin diye öneriyorum.

Sorunun SSD kaynaklı da olabilir bak en basiti Google'da SU630 FPS sorunu diye yazarsan sayısız sonuç çıkar. James Donkey de aynı dandiklikte bir SSD'dir. Sistemde başka depolama varsa bir de oraya atıp dene.

Sistemini 2x8 GB RAM ve eli yüzü düzgün bir SSD ile desteklemeden kesin çare bulmak zor.

Çöp bir SSD ve 8GB RAM...
Sorunun başlıca nedenine işaret eden sebepler bunlar gibi. Sistemde başka disk varsa onunla test yap. Sisteme en kısa vakitte bir 8GB RAM daha ilave et. Günümüzde 8GB RAM oyunlar için yetersiz kalıyor. En az 16.

Geri
Yukarı