RX 5500 XT oyunlarda düşük FPS

Bir de fanlar
@depth ekran kartı fanından ses geldiğine emin misin? Yükteyken kasa, güç kaynağı, işlemci, ekran kartı hepsinin fanları normalden daha hızlı döner.
Evet ekran kartından geliyor fortnite da 1300 1400 rpm lerde çalışırken ses çıkarıyor
fanların hızını azaltabiliyor muyum?
İşlemci stok soğutucu o ses yapar mı
Ben 8 GB RAM ile olan testlerini incelemiştim ancak FPS'ler bu kadar düşük değildi
Acaba ekran kartının mhz sini düşürdüm diye mi oldu

@depth 1300-1400 RPM gürültü yapmaması lazım. Fan hızını düşürmek istiyorsan manual ayarlardan yalnızca fan hızını kendine göre ayarla, diğerleri devre dışı olarak kalsın.

Screenshot_2.png

@depth 1300-1400 RPM gürültü yapmaması lazım. Fan hızını düşürmek istiyorsan manual ayarlardan yalnızca fan hızını kendine göre ayarla, diğerleri devre dışı olarak kalsın.

Eki Görüntüle 780295
Tam hatrlamıyorum ancak birazcık ses yapıyordu rahatsız etmeyecek kadar zaten kulaklık takıyorum ses çıkması sorun mudur

@depth hayır seni rahatsız etmiyorsa bir sorun yok. Belki XFX biraz sesli çalışıyordur bende Sapphire var 1000 RPM civarında bile kulaklıksız kullanmama rağmen duymuyorum diyebilirim. Onun dışında bırak ayarların otomatik kalsın, fan hızı ise sana kalmış. RAM'leri de 2x8 GB yaparsan oyunlarda sorun yaşayacağını düşünmüyorum.

Sürücü olarak da son çıkan 20.12.1 veya WHQL olan 20.11.2 iyi şu anda eğer daha eski sürüm varsa kaldırıp bunlardan birisine geç.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu linkte FPS'ler 8 GB RAM olmasına rağmen benimkinden yüksek frekans ayrlarıyla ellediğim için olabilir mi?
@depth hayır seni rahatsız etmiyorsa bir sorun yok. Belki XFX biraz sesli çalışıyordur bende Sapphire var 1000 RPM civarında bile kulaklıksız kullanmama rağmen duymuyorum diyebilirim. Onun dışında bırak ayarların otomatik kalsın, fan hızı ise sana kalmış. RAM'leri de 2x8 GB yaparsan oyunlarda sorun yaşayacağını düşünmüyorum.

Sürücü olarak da son çıkan 20.12.1 veya WHQL olan 20.11.2 iyi şu anda eğer daha eski sürüm varsa kaldırıp bunlardan birisine geç.
Ekran kartı driver mı bu
20.12.1 veya WHQL olan 20.11.2 bu neyin sürümü
Bu benim sistemim değil sadece aynı özellikteki sistem

Bu ayarı kapat. Fan hızı yapacaksan önceki mesajımda söyledim.

Eki Görüntüle 780315

Fan hızı yapmayacaksan böyle dursun.

Eki Görüntüle 780318

Evet. Son çıkan sürücü bu. Ayarlar kısmından şöyle yapıp kontrol et dersen otomatik inip yükler.

Eki Görüntüle 780322
Kontrol ettim ve güncel dedi yaptım dediğiniz ayrları çok teşekkürler
Ancak onu ayarladığımda olmuyor
Fan hızını yine aynı şekilde %35 yapıyorum ama %50 lere 60 laraçıkabiliyor.
Bu bir sorun mu düzelir mi?
Yani ayarladığımda bile (fan hızını) hala o seviyelerde olmaması
Bende sıfır RPM diye bir ayar yok o ne işe yarıyor

Dosya Ekleri

• 0 bayt · Görüntüleme: 0

Geri
Yukarı