RX 5500 XT sistemde masaüstüne geçince ses geliyor

Borishans

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, Flight Simulator 2020 indiriyorum. Oyun içinden indirilme yapıyor, oyunda iken ses yok ama masaüstüne geçince cır cır sesler geliyor. Sorun aydınlatırsanız sevinirim.

Ekran kartı STRIX 5500 XT.
Not: Başka oyunlarda olmuyor. Ben ekran kartından geldiğini düşünüyorum. SSD'den böyle bir ses gelebilir mi ki?

Fan sesi kaynaklı olabilir. Masaüstüne geçerken ekran kartı kullanımı, sıcaklık değeri düşüp buna bağlı olarak RPM değeri değişiyordur. Ekran kartından geldiğine eminsen servise gönder.
Fanlari elimle durdurdum fandan kaynaklı değil ama sadece bu oyunda yapıyor onuda anlamış değilim.

Fanlari elimle durdurdum fandan kaynaklı değil ama sadece bu oyunda yapıyor onu da anlamış değilim.

PSU fanından bile ses gelebilir. Bulmak biraz zor gibi kasa ve ekran kartı fanını durdurup anlık deneyebilirsin. Geriye işlemci, PSU ve diskler kalır.

PSU fanından bile ses gelebilir. Bulmak biraz zor gibi kasa ve ekran kartı fanını durdurup anlık deneyebilirsin. Geriye işlemci, PSU ve diskler kalır.

Oyun içi yüklemeyi durdurdugumda ses azalıyor bende bu durumu fark edince SSD'nin SATA güç kablosunu soktum ve ses anında gitti şimdi SSD testi yapacağım galiba sorun SSD'de.

Yeni konular

Geri
Yukarı