RX 5500 XT sistemde RDR2 kasıyor

Ahmet135fsjr

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. Benim sistemim: RX 5500 XT, Ryzen 3 1300X, 8 GB RAM. RDR2'de orta ayarlarda kasaba ve şehirlerde ciddi kasıyor. Sisteme 8 GB RAM eklersem bir düzelme olur mu ya da ayarları Full Low'a çekersem?

Merhaba. Benim sistemim: RX 5500 XT, Ryzen 3 1300X, 8 GB RAM. RDR2'de orta ayarlarda kasaba ve şehirlerde ciddi kasıyor. Sisteme 8 GB RAM eklersem bir düzelme olur mu ya da ayarları Full Low'a çekersem?

RAM kullanımı RDR2'de yüksektir. RAM yetersiz kaldığı için tam performans alamazsın ekran kartı ve işlemciden. En az 8 GB RAM eklemelisin.

İşlemci ve RAM çok kıytırık kalmış o kartın yanında. Ben ultrada 35-40 FPS, optimize ayarlarla 60-70 FPS alıyordum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İşlemci ve RAM çok kıytırık kalmış o kartın yanında. Ben ultrada 35-40 FPS, optimize ayarlarla 60-70 FPS alıyordum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Hocam kayıt programı nedir? OBS ile bir türlü ayar yapamadım.

Değişik bir oyun hocam 40 FPS dede güzel sanki 60 üstünde de.

Hala 3300X desiniz maşallah.

Hocam kayıt programı nedir? OBS ile bir türlü ayar yapamadım.

Radeon ReLive ile alıyorum.

Değişik bir oyun hocam 40 FPS dede güzel sanki 60 üstünde de.

Hala 3300X desiniz maşallah.

Oyunda çok fazla görüntüye minimum etki edip performansı dibe çeken saçma sapan ayar var bu nedenle.

3300X güzel alet ya, RAM'lere overclock yaptık destek vermesi için 6600 XT'yi de minimum kayıpla taşıyor. Daha üzmedi bakalım ileride ne olacak.

Radeon ReLive ile alıyorum.

Oyunda çok fazla görüntüye minimum etki edip performansı dibe çeken saçma sapan ayar var bu nedenle.

3300X güzel alet ya, RAM'lere overclock yaptık destek vermesi için 6600 XT'yi de minimum kayıpla taşıyor. Daha üzmedi bakalım ileride ne olacak.

Ben ilk 3300X almıştım hatta size birçok konuda danışmıştım
Sonra 5500'e geçtim aslında geçtim ama gerçekten fena değil ama L3 cache azlığı fark ediyormuş. Onu gördüm sonra satıp 5600 aldım cidden çok iyi oldu. Birçok şey yaptım ama ekran kartı 1660 Super artık daha sonra olur en pahalı kısım zaten. Size de daha iyisi olur umarım.

Ben ilk 3300X almıştım hatta size birçok konuda danışmıştım
Sonra 5500'e geçtim aslında geçtim ama gerçekten fena değil ama L3 cache azlığı fark ediyormuş. Onu gördüm sonra satıp 5600 aldım cidden çok iyi oldu. Birçok şey yaptım ama ekran kartı 1660 Super artık daha sonra olur en pahalı kısım zaten. Size de daha iyisi olur umarım.

Teşekkürler. RAM çok önemli işlemciyi dürtmekte mesela 3300X'in 3200Mhz CL16 stok hız ile 3600Mhz CL14 ve ikincil gecikmelerin iyice düşürülmüş haliyle performansı çok farklı.

3300X'ten 5500 çok fark etmez ama 5600 güzel seçim. Ben de bu işlemci bayıldığı zaman ona yükselteceğim fazlasına gerek yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı