i5 12500h işlemci AC Valhalla oynarken 95 dereceye çıkıyor

tunapars

Yoctopat
Daha fazla  
Selamlar, yaklaşık iki ay öncesinde bir arkadaşımdan HP Victus RTX 4050 (8 GB), 16 GB RAM i5 12500H (16CPU's) 2.5GHz laptop aldım.
RDR2 ve Cyberpunk gibi oyunları bir sorun yaşamadım oynadım.
Bugün de AC Valhalla'yı indirdim, oyun içerisinde 70FPS alıyorken CPU sıcaklığım 95'lere çıktı ve sistem kendi kendini kapattı.
Termal macun yenilemek işe yarar mı?

Selamlar, yaklaşık iki ay öncesinde bir arkadaşımdan HP Victus RTX 4050 (8 GB), 16 GB RAM i5 12500H (16CPU's) 2.5GHz laptop aldım.
Bugün de AC Valhalla'yı indirdim, oyun içerisinde 70FPS alıyorken CPU sıcaklığım 95'lere çıktı ve sistem kendi kendini kapattı.

Victus kullanıcısıyım ve stres testinde dahi 95 derece görmedim. Stant ve soğutucu kullanıyor musunuz?

Lanet hem limitli hem ısınıyor satıp Tulpar alacağım, hocam performans moduna alın ya da termal macun yenileyin temizletin.

Lanet hem limitli hem ısınıyor satıp Tulpar alacağım, hocam performans moduna alın ya da termal macun yenileyin temizletin.

Sakın, kötüden kötüye geçmiş olursunuz. Nitro 16'ya geçin.

Aynı ürünü kullanıyorum hiç böyle bir sorun yaşamadım maksimum 70 derece gördüm.

Victus kullanıcısıyım ve stres testinde dahi 95 derece görmedim. Stant ve soğutucu kullanıyor musunuz?
Hayır, ikisini de kullanmıyorum.
Ben i513500h ve RTX 4060 olan modelini kullanıyorum. 3 aydır bir sorun yaşamadım. Her laptobun elbette ki bakıma ihtiyacı vardır. Arkadaşınız hiç temizlemiş veya bakımını yapmış mı?
O da yaklaşık iki ay öncesinde sıfır olarak almış.
Herhangi bir bakım vs durumu yok fakat, ben pek bu işlerden anlamadığım için yarın bakıma götürmeyi düşünüyorum.
Fan temizliği, termal macun yenileme işe yarar mı sizce?

Yeni konular

Geri
Yukarı