RX 5500 XT sisteme monitör önerisi

Luxi

Femtopat
Daha fazla  
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Gayet normal olarak değerlendiriyorum. RTX 3060 Tİ R5 2600X sistemde 1080P low ayarlarda ortalama alınan FPS yi videoda göreceksiniz. Valo'yu CS gibi oynamayın, o çözünürlükte darboğaz söz konusu olabilir. 😅
Bir de ben bu sisteme monitör düşünüyorum, önerecegin bi şey var mıdır?

AMD Ryzen 5 2600X.
AMD RX 5500 XT.
16 GB RAM.
240 GB SSD.
1 TB hard disk.
MSI B450M vs.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yani reis normal, değil mi? Kendimi kasmama gerek yok. Bir de ben bu sisteme monitör düşünüyorum, önerecegin bi şey var mıdır?
Gerek yok, el clasıco diye tabir edebildiğimiz FPS shooter oyunları genel olarak işlemciyi sömürür. Siz çözünürlüğü max ayarlarda tutun ve öyle oynayın derim, FPS oyunları için önerebileceğim bir marka yok fakat profesyonel bir şekilde devam edecekseniz TN panel, düşük gecikme hızı ve max yenileme hızına sahip panellere bakabilirsiniz.

Gerek yok, el clasıco diye tabir edebildiğimiz FPS shooter oyunları genel olarak işlemciyi sömürür. Siz çözünürlüğü max ayarlarda tutun ve öyle oynayın derim, FPS oyunları için önerebileceğim bir marka yok fakat profesyonel bir şekilde devam edecekseniz TN panel, düşük gecikme hızı ve max yenileme hızına sahip panellere bakabilirsiniz.
TN paneller alınmaz artık, çok eski teknoloji ve IPS'nin verdiği renk doğruluğu gibi faktörlerin bırakılması gerektiğini düşünmüyorum. Zaten 144 Hz bir IPS panelde yeterli olacaktır eğer profesyonel oynamıyorsa.

Tabii bütçe yüksekse yenileme hızının yüksek olması daha iyi olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı