RX 5500 XT sürücüsü yükleyince PC kapanıyor

Emre Bayam

Decapat
Merhaba. Dün bilgisayarımı gece kapadım. Sabah açtığımda açılmadı ve otomatik onarma başladı. Fakat onarılamadı, PC açılmadı. Birçok şey denememe rağmen açamadım. Son çare olarak USB'den temiz kurulum format attım. PC açıldı ekran kartı driveri yüklerken PC kendini yeniden başlattı ve yine otomatik onarmaya attı. CMD'den diski taratıp onardıktan sonra PC'yi tekrar açtım ve ekran kartını güncelledim. Daha sonra PC'yi yeniden başlattım ve yine aynı sorunla karşılaştım. Sorun SSD'den sandım ama değilmiş, elimdeki HDD'ye Windows'u kurdum ve yine aynı şey oldu.

Ekran kartı driver yüklerken ekran kararıyor ve PC bir süre sonra kapanıyor. Sorunun kaynağı ne olabilir? Sorun yazılımsal mıdır donanımsal mı? Sistemim: Ryzen 3 3100, Gigabyte B450M S2H v2, XPG 8x2 3000MHz RAM, ASUS Dual RX 5500 XT 4 GB kasa ve PSU Cooler Master PSU 600 Watt.

Hocam, büyük ihtimalle yazılımsal. Temiz kurulumdan sonra, güncelleme bitmeden ekran kartı sürücüsünü kurmayın. 20.11.2 olan WHQL sürücüyü yükleyip deneyin.

Dostum sorun driverden değil sanmıyorum 2 farklı driver kurdum bugün PC mavi ekran falan verdi PC'yi kapatmıyorum şu an kullanabiliyorum FPS değerlerim FurMark testlerim normal Boot kısmında bir sorun var sanırım acaba PSU da bir sıkıntı olabilir mi? Kapatırsam açılmıyor bazen otomatik onarma işe yarıyor ve PC açılıyor garantiye yollayacağım.

Aşağıdaki rehbere göre dump dosyanızı paylaşabilirsiniz. Fakat bundan önce ekran kartınızı OCCT ile test etmekten zarar gelmez. Bu kadar çökme hayra alamet değildir.

Geri
Yukarı