RX 5500 XT Voltajsız OC Sıkıntı Çıkarır Mı?

GTX1660 SUPER alabileceğin bu fiyata asla bu kartı almanı önermiyorum. Büyük hata yaparsın.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

GTX1660 Super alabileceğin bu fiyata asla bu kartı almanı önermiyorum. Büyük hata yaparsın.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

1-Voltajsız sıkıntı çıkar mı dedim?

2-Keşke mönitörün ne diye sorsaydın FreeSync mönitör alacağım ayrıca sormadan geçemeyeceğim nedir bu NVIDIA hastalığı?

1-Voltajsız sıkıntı çıkar mı dedim?

2-Keşke mönitörün ne diye sorsaydın FreeSync mönitör alacağım ayrıca sormadan geçemeyeceğim nedir bu NVIDIA hastalığı?
Kardeşim neyin hastalığından bahsediyorsun ya sen? İnsan gibi sana aynı paraya daha güçlü bir kart öneriyoruz geliyorsun burada laf yapıyorsun. Teknolojiden az buçuk anlıyor olsan şu anda Nvidia kartlarında FreeSync desteklediğini bilirsin. Kendi kartımla FreeSync sorunsuz çalıştırıyorum. Git ne alırsan al. Allah Allah.

Kardeşim neyin hastalığından bahsediyorsun ya sen? İnsan gibi sana aynı paraya daha güçlü bir kart öneriyoruz geliyorsun burada laf yapıyorsun. Teknolojiden az buçuk anlıyor olsan şu anda NVIDIA kartlarında FreeSync desteklediğini bilirsin. Kendi kartımla FreeSync sorunsuz çalıştırıyorum. Git ne alırsan al. Allah Allah.

Bazı mönitörler desteklemiyor muydu? Hastalıktan kastım sürekli NVIDIA önerilmesi...

Bazı mönitörler desteklemiyor muydu? Hastalıktan kastım sürekli NVIDIA önerilmesi...
Bazı monitörler hiçbir sorun olmadan garantili bir şekilde destekliyor. Geriye kalan hepsi yine destekliyor fakat garantisini vermiyorlar. Benim kullandığım monitöre garanti vermiyorlar. Fakat dediğim gibi sorunsuz şekilde ben FreeSync'i kullanabiliyorum. Kullanıyorum ama olmasa hiç aramamda kullanan birisi olarak. Ekran kartından kısmana değecek bir unsur değil. İstersen bir üst model AMD kartını al, istersen GTX1660 Super al istersen bahsettiğin kartı al. Zaten memleketin hali vakti ortada. O paralar kolay kazanılmıyor. Ben sana o parayı daha verimli kullanabilmen yolunda bir tavsiyede bulunuyorum. Yoksa Nvidia, AMD hepsi ileri teknolojiler üreten adamlar. Benim onlarla ne gibi bir alıp veremediğim olabilir.

Bazı monitörler hiçbir sorun olmadan garantili bir şekilde destekliyor. Geriye kalan hepsi yine destekliyor fakat garantisini vermiyorlar. Benim kullandığım monitöre garanti vermiyorlar. Fakat dediğim gibi sorunsuz şekilde ben FreeSync'i kullanabiliyorum. Kullanıyorum ama olmasa hiç aramamda kullanan birisi olarak. Ekran kartından kısmana değecek bir unsur değil. İstersen bir üst model AMD kartını al, istersen GTX1660 Super al istersen bahsettiğin kartı al. Zaten memleketin hali vakti ortada. O paralar kolay kazanılmıyor. Ben sana o parayı daha verimli kullanabilmen yolunda bir tavsiyede bulunuyorum. Yoksa NVIDIA, AMD hepsi ileri teknolojiler üreten adamlar. Benim onlarla ne gibi bir alıp veremediğim olabilir.

Kusura bakma sadece NVIDIA bana kazık gibi geldi neden diyeceksen atıyorum 2080 Ti bellek hızı RX5500 XT'yle aynı fakat aralarında uçurum farkı var 4352 CUDA çekirdeği benim işime yaramaz zaten. Son olarak voltajsız sıkıntı çıkar mı?

Kusura bakma sadece NVIDIA bana kazık gibi geldi neden diyeceksen atıyorum 2080 Ti bellek hızı RX5500 XT'yle aynı fakat aralarında uçurum farkı var 4352 CUDA çekirdeği benim işime yaramaz zaten. Son olarak voltajsız sıkıntı çıkar mı?
Bellek hızı dediğin şöyle bir şey. İki araba düşün Lamborghini ve Murat 124. Bu iki arabanında dört tekerleği var değil mi? Bellek hızı dediğin böyle bir şey işte. Sen bu sistemi FreeSync istediğine göre oyun için istiyorsun. Oyun için bir bilgisayarın en önemli unsurudur ekran kartı ve dizilimler var. Hiçbir kart boş yere çıkmaz. Ne kadar iyi ekran kartın olursa o kadar iyi FPS değeri alırsın, ayarları arttırırsın, çözünürlüğü arttırırsın. RTX2080ti şu anda piyasada kullanıcının ulaşabileceği en üst düzey ekran kartı ve asla gereksiz değil emin ol. Bana inanmıyorsan rastgele birilerine de sorabilirsin.
RTX2080ti ile RX5500 XT karşılaştırılamaz bile dostum. Yani anladığım kadarıyla bu konulara biraz uzaksın olabilir ben şöyle söyleyeyim sana. RTX2080ti'a 2020 Model BMW dersek RX5500 XT ancak onun yanında Murat 124 olur. Bunu forumda AMD aşığı birisine sorsan bile sana aynı şeyi söyleyecektir. Hani karşılaştırma videosu atacaktım fakat rakibi olmadığı için video bile çekmişler baya aramama rağmen bulamadım. Buradaki amacım RX5500XT kötülemek değil RTX2080ti'ın nasıl bir kart olduğunu anlaman için anlatıyorum.

Bellek hızı dediğin şöyle bir şey. İki araba düşün lamborghini ve murat 124. bu iki arabanında dört tekerleği var değil mi? Bellek hızı dediğin böyle bir şey işte. Sen bu sistemi FreeSync istediğine göre oyun için istiyorsun. Oyun için bir bilgisayarın en önemli unsurudur ekran kartı ve dizilimler var. Hiçbir kart boş yere çıkmaz. Ne kadar iyi ekran kartın olursa o kadar iyi FPS değeri alırsın, ayarları arttırırsın, çözünürlüğü arttırırsın. RTX2080 Ti şu anda piyasada kullanıcının ulaşabileceği en üst düzey ekran kartı ve asla gereksiz değil emin ol. Bana inanmıyorsan rastgele birilerine de sorabilirsin.
RTX2080 Ti ile RX5500 XT karşılaştırılamaz bile dostum. Yani anladığım kadarıyla bu konulara biraz uzaksın olabilir ben şöyle söyleyeyim sana. RTX2080 Ti'a 2020 model BMW dersek RX5500 XT ancak onun yanında murat 124 olur. Bunu forumda AMD aşığı birisine sorsan bile sana aynı şeyi söyleyecektir. Hani karşılaştırma videosu atacaktım fakat rakibi olmadığı için video bile çekmişler bayağı aramama rağmen bulamadım. buradaki amacım RX 5500 XT kötülemek değil RTX2080 Ti'ın nasıl bir kart olduğunu anlaman için anlatıyorum.

Ben de 2080 Ti'yı kötülemedim farkındaysan uçurum farkı derken fiyatı kastettim tabii ki daha iyi fakat 8.000 TL daha fazla ödemek gereksiz bence onun yerine 3 tane daha alırım. Son olarak şu voltaj konusunda bilgin yok mu? Voltajsız OC'nin + sı zararı falan.

Ben de 2080 Ti'yı kötülemedim farkındaysan uçurum farkı derken fiyatı kastettim tabii ki daha iyi fakat 8.000 TL daha fazla ödemek gereksiz bence onun yerine 3 tane daha alırım. Son olarak şu voltaj konusunda bilgin yok mu? Voltajsız OC'nin + sı zararı falan.
OC potansiyeli olan bir kart gönderiyorlar ufak bir dokunuş yapıyorlar sadece. Sorun olmaz, hatta bazı markalar çipi OC yapılacağı için iyilerinden seçip koyuyorlar. Ama tekrar ediyorum yıllardır bu işin içinde olan birisi olarak bu kartı almanı kesinlikle önermiyorum. GTX 1660SUPER ile 80 FPS alabilecekken 50 FPS alacaksın şimdi. Tercih senin.
Bu arada bilmiyorum yapılıyor mu hala fakat 4 tane RX5500XT alıp CrossFire yapıp hepsini aynı anda kullansan dahi RTX2080ti'ın yarısı kadar performans vermez. 4 tane Murat124'ün 1 Lamborghini gibi hızlı gitmeyeceği gibi 😄

Geri
Yukarı