RX 5500 XT 8GB OC gerek var mı?

goatcan

Centipat
Nasil yapacagimi bilmedigim icin Radeon uygulamasindan otomatik olarak yapmayi dusunuyorum.
God Of War'da dusuk FPS aldigim icin yapmayi dusunuyorum. Gerek var midir?

Bu işlemleri bilmiyorsanız frekans ve voltaj ayarlarıyla oynamayın. En iyi ihtimalle alacağınız FPS 50'den --> 55 olacaktır.

Bu işlemleri bilmiyorsanız frekans ve voltaj ayarlarıyla oynamayın. En iyi ihtimalle alacağınız FPS 50'den --> 55 olacaktır.

Nedir bu bilginin kaynağı? İyice saçmalamışsınız.

Gerekli mi sorusuna siz cevap vermelisiniz, oyun sizin için yeteri kadar akıcı değilse yapabilirsiniz.

Ekran kartınızı seviyorsanız yapmayın hocam. 3-5 FPS fazla alacağım diye ekran kartına zarar verme ihtimaliniz var. Eğer yapacaksanız değerleri küçük küçük yükselterek ve her yükseltmeden sonra ekran kartını sıcaklık testine sokarak yapabilirsiniz.

Bence gerekli değildir, eğer FPS’i 55’den 60’a çıkarmak isteniliyorsa yapılabilir.

Kartın gücü belliyse OC onu tam potansiyele çıkarır, olay bu.

Nedir bu bilginin kaynağı? İyice saçmalamışsınız.

Gerekli mi sorusuna siz cevap vermelisiniz, oyun sizin için yeteri kadar akıcı değilse yapabilirsiniz.

Aynen dostum, polyannacılık yapalım 50'den 80-100 e çıkacak, kesin yapın Overclock. Kesinlikle kayda değer performans elde edeceksiniz :)

Aynen dostum, polyannacılık yapalım 50'den 80-100 e çıkacak, kesin yapın Overclock. Kesinlikle kayda değer performans elde edeceksiniz :)

İyi yapılmış bir overclock ile kayda değer bir performans artışı elde edilir. Bu sizin kafanızdan sallayarak tahmin edebileceğiniz bir değer değil, silikon kalitesi diye bir kavram var.

İyi yapılmış bir overclock ile kayda değer bir performans artışı elde edilir. Bu sizin kafanızdan sallayarak tahmin edebileceğiniz bir değer değil, silikon kalitesi diye bir kavram var.

Artış yaşanmaz gibi bir cümle kurmadım?
Bahsettiğiniz gibi uçuk performans artışlarını somut örnekler ile kanıtlayabilir misiniz? Sizin olması şart değil. Tabi sürdürülebilir olması önemli, sıvı nitrojen gibi şeylerle gelmeyin :)

Yeni konular

Geri
Yukarı