RX 5500 XT vs GTX 1650S

Teknobiyotik'ten hazır sistem aldım. (Biraz özelleştirerek) Bir sıkıntı çıkmadı. Adamlarla muhattap bile olmadım yani, o kadar temiz bir alışverişti.

Teknobiyotik'ten hazır sistem aldım. (Biraz özelleştirerek) Bir sıkıntı çıkmadı. Adamlarla muhattap bile olmadım yani, o kadar temiz bir alışverişti.
Tamamdır, sağolun.
Bu sistemi alacağım galiba. RAM yükseltirim sadece.

Bu sistemi alacağım galiba. RAM yükseltirim sadece.
Bunları yapmak gerek bence ve fiyat çok artıyor:
Screenshot_20200320_060133_com.android.chrome.jpg

Bende bu ikili arasında kaldım son sistem toplama taslağımda, yaptığım tercih imzamda. AMD ile sürücü sorunu yaşama ihtimaline karşı tercih etmedim, geçmişte AMD sürücüsü bana neler çektirdi.

Bunları yapmak gerek bence ve fiyat çok artıyor:
Eki Görüntüle 517233
Ekran Alıntısı.PNG

Sizin yaptığınıza benzer bir şey yaptım biraz. Belki monitörden biraz kısarım veya SSD'den kısarım, hem SSD hem HDD eklerim sisteme. Böylece her türlü 5000'i geçmez. Zaten virüs bittikten sonra toplayacağım için 5000 TL rahat yaparım elimdeki parayı şuan.

Dark Vision kasa tercihi çok saçma Dark N10 Pro veya Guardian tercih edilmeli.

Birde ayrı alırsanız daha kaliteli parçalar ile Gtx 1660 Super bir sistem alınabilir söyleyeyim.
Birde Sinerji'de şu sisteme bakılabilir ama işlemci 12 NM yazmıyor:
Screenshot_20200320_121520_com.android.chrome.jpg

Yaptığım değişiklikler 4100 TL civarı ediyor.

Son düzenleme:
Dark Vision kasa tercihi çok saçma Dark N10 Pro veya Guardian tercih edilmeli.

Birde ayrı alırsanız daha kaliteli parçalar ile Gtx 1660 Super bir sistem alınabilir söyleyeyim.
Birde Sinerji'de şu sisteme bakılabilir ama işlemci 12 NM yazmıyor:
Eki Görüntüle 517287
Yaptığım değişiklikler 4100 TL civarı ediyor.
Bu sistem daha iyi gibi. Fakat aklıma bir şey takıldı. Windows 10 işletim sistemi fiyatları neden o kadar pahalı? Fiyata onları da dahil edecektim fakat aşırı pahalıymış. Son olarak, sizce aynı özelleştirmeleri Teknobiyotik'te mi bir sisteme yapsam, yoksa Sinerji'de mi? Teknbiyotik'te montaj hizmeti ve Windows deneme sürümü yüklenimi yapılıyormuş.

@SanayZockt siz ne dersiniz hocam? Siz de anlıyorsunuz bu işlerden. Danışayım dedim.
Hem render hem oyun için 1650 Super. Bunu NVIDIA fanı olduğum için söylemiyorum, kullanıcı benchmarkları, oyun fps testleri, şirketler tarafından sunulan verilere bakarak anlayabilirsiniz.
Şunu da ekleyelim: oynayacağın oyuna göre değişir. Örneğin 5500XT PUBG oyununda 70FPS veriyorsa 1650S 75 verebilir. Bu durum tam tersi de olabilir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı