RX 5500 XT Yeni Sürücü Performans Artışı

• Konuyu başlatan kino
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 30
  • Görüntüleme 4B
Bende 4 GB RX 5500 XT kullanıyorum aynısı bende de geçerlimi acaba.

Tabii ki performans artışı olmuştur ancak yeni benchmark videolarını beklemek daha doğru olur eskileriyle kıyaslamak için. Şu an için yalnızca 5500 XT 8 GB modeli 1660 Super ile karşılaştırılmış. 4 GB için de yapılırsa buradan etiketlerim.

Bu video muhtemelen 20.9.1 sürücü ile hazırlanmış, 20 Ekim'de çıkan (diye biliyorum) 20.10.1 sürücü ile de performans artışı oldu. RX 5500 XT bu testten daha yüksek FPS alır şu an. Ayrıca dediğim sürücü ile sadece navi kartların değil eski kartların da oyun performansı biraz artmış.

Eğer dediğiniz gibi olursa RX 5500XT fiyat avantajıyla beraber GTX 1660S'ten daha F/P bir kart olur. Ben de Black Friday'de GTX 1660S'e geçemeyi düşünüyordum eğer durum böyleyse daha uygun fiyata RX 5500 XT Nitro almak daha mantıklı olur.

Şu an güncel olarak. Bu kart şu an güçlendi mi? Yani artık 1650 Super rakibi değil mi? Anlamadım pek? AMD'ye yazılım sorunları yüzünden çok uzağım. Ama bu son sürücü ile bir şeylerin cidden bende değiştiğinin farkındayım. Kendi RX 550 ekran kartım'da hiç sorun görmedim. Önceki sürücü ile ama sorun yaşamış idim.

Şu an güncel olarak. Bu kart şu an güçlendi mi? Yani artık 1650 Super rakibi değil mi? Anlamadım pek? AMD'ye yazılım sorunları yüzünden çok uzağım. Ama bu son sürücü ile bir şeylerin cidden bende değiştiğinin farkındayım. Kendi RX 550 ekran kartım'da hiç sorun görmedim. Önceki sürücü ile ama sorun yaşamış idim.

8 GB modelinde ortalama %10-15 civarı bir performans artışı var eğer NFS Heat, Control, Star Wars gibi oyunlara bakarsak. AC Odyssey ise hala aynı. Battlefield V'de ise performans uçmuş. Bu haliyle 1650 Super'den daha çok 1660 Super'e yakın.

Yeni videoda RX 5500XT 190 dolar iken eskisinde 210 Dolar. Bu demek oluyor ki kartın fiyatı ucuzlamış. Bizde niye her geçen gün fiyatları artıyor kartların ya?

Hem dolar hem de indirim bizde uygulanmaz. AMD işlemcilere global zam yaptı bizde de fiyatları hemen uçurdular ama 5500 XT'ye indirim geldi ses yok. Sene başında da Nvidia RTX 2060'a $50 indirim yapmıştı onu da yansıtmadılar mesela.

8 GB modelinde ortalama %10-15 civarı bir performans artışı var eğer NFS Heat, Control, Star Wars gibi oyunlara bakarsak. AC Odyssey ise hala aynı. Battlefield V'de ise performans uçmuş. Bu haliyle 1650 Super'den daha çok 1660 Super'e yakın.

Hem dolar hem de indirim bizde uygulanmaz. AMD işlemcilere global zam yaptı bizde de fiyatları hemen uçurdular ama 5500 XT'ye indirim geldi ses yok. Sene başında da NVIDIA RTX 2060'a $50 indirim yapmıştı onu da yansıtmadılar mesela.

Hocam peki sizde bu kart var. Kendi gözünüz ile FPS arttığına şahit oldunuz mu?

Hocam peki sizde bu kart var. Kendi gözünüz ile FPS arttığına şahit oldunuz mu?

Şu anda oynadığım 2 tane oyun var. Borderlands 3, Death Stranding. RDR2 de yeni iniyor 😂. Yeni sürücüleri test etme şansını Death Stranding ile buldum. Ryzen 1500X ile kullanmama rağmen Ryzen 3600 & 1660S ile yapılan test videolarıyla kıyaslayınca abartı fark göremedim. %10 civarı diyebilirim. Bu performans artışı Cyberpunk 2077 için daha çok anlam ifade ediyor, ne kadar yüksek ayar o kadar daha iyi. Bugüne kadar zaten ultra 60+ FPS ile oynayamadığım oyun olmadı. Bugün RDR2 deneyeceğim sonrası bakalım işte.

Yeni konular

Geri
Yukarı