RX 5500M R7 5800H sistemde CS2 FPS düşüşü

efegh

Decapat
Daha fazla  
RAM
DDR4 16GB (3200MHz)
SSD veya HDD modeli
512GB NVMe PCIe Gen3x4 SSD
Ekran kartı
Ekran Kartı: RX5500M, GDDR6 4GB
İşlemci
AMD Ryzen 7 5800H
Arkadaşlar gerçekten yoruldum ve yılmak üzereyim laptop sistemi belirttim. Oynadığım oyunlar: LoL, Valorant, The Forest, Far Cry 5, ETS 2 ve CS2. ne hikmetse CS2 dışındaki bütün oyunları neredeyse 165e sabit oynayabiliyorum. Ama CS2'de ölüm maçında 60ları görüyorum. Düşük yüksek karışık bütün görüntü ayarlarını çözünürlükleri denesem de oyun akışkan hale gelmiyor. Başlatma seçenekleri, pil ayarları, ekran kartı sürücüsü güncellemek ve akla gelebilecek her şeyi yapmama rağmen CS'yi bir türlü oynayamıyorum. Sıcaklık değerleri normal ve macun yeni.
Not: Ek 165Hz monitörle oynuyorum.

FSR ayarını açık veya kapalı denediniz mi? Oyun içinde pek iyi çalışmıyor o ayar. Bir de ekran kartınız CS 2 için pek de iyi değil maalesef.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

FSR ayarını açık veya kapalı denediniz mi? Oyun içinde pek iyi çalışmıyor o ayar. Bir de ekran kartınız CS 2 için pek de iyi değil maalesef.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Teşekkürler. O Ayarı hiç denemedim fakat ölüm maçı ile rekabetçi arasında epey fark oluyor. Ama bu kadar da kötü oynatacağını sanmam. Diğer bilgisayarım A10 7870k RX460 sistemde dahi bu kadar sorunlu bir şekilde oynamadım.

Teşekkürler. O Ayarı hiç denemedim fakat ölüm maçı ile rekabetçi arasında epey fark oluyor. Ama bu kadar da kötü oynatacağını sanmam. Diğer bilgisayarım A10 7870k RX460 sistemde dahi bu kadar sorunlu bir şekilde oynamadım.
O ayarı bir deneyin. Bir de oyunun RX5500M ile çalıştığından emin olun.

Herhangi bir sistem durumu istatistiği gösteren program ile kontrol edilebilir. MSI Afterburner olur, veya Radeon Software'in kendi gösterge paneli olur.

Bir çözüm bulamadım. RX5500 ekran kartını kullanıyor oyun. İşin garibi arkadaşımda 1050 veya RX470 ekran kartı var ve işlemcisi RAM'i vesairesi benden daha düşük yüksek ayarlarda 150 civarında alıyor.

Bir çözüm bulamadım. RX5500 ekran kartını kullanıyor oyun. İşin garibi arkadaşımda 1050 veya RX470 ekran kartı var ve işlemcisi RAM'i vesairesi benden daha düşük yüksek ayarlarda 150 civarında alıyor.
Diğer oyunlarda problem yoksa yani oyun ve driver ilişkisiyle alakalı bir sorun muhtemelen. Driver güncel değilse güncelleyin, güncelse bir düşük sürümü falan deneyin.

Diğer oyunlarda problem yoksa yani oyun ve driver ilişkisiyle alakalı bir sorun muhtemelen. Driver güncel değilse güncelleyin, güncelse bir düşük sürümü falan deneyin.

Diğer oyunlarda asla problem yaşamıyorum gayet iyi oynatıyor. Bugün DDU ile sildim ve yeniden kurdum bir nebze iyi gibi duruyor. En sonunda müsait bir zamanda format atmayı düşünüyorum alakası yok gibime geliyor ama belki bir umut:')

Yeni konular

Geri
Yukarı