RX 5500XT 8 GB vs GTX 1660

Tam olarak hangi modeller? Hangi oyunları oynamak istiyorsunuz? Stabilite sizin için çok önemli mi? RX 5500XT 8GB yeni sürücülerle birlikte performans olarak 1660 Super modeli ile kıyaslanıyor. RX 5500XT 8GB çok sorunlu bir kart değil, sorunların büyük bir çoğunluğu çözüldü ancak hiç sorun yaşamamak istiyorum derseniz 1660, ki bu 600TL daha fazla para vermeniz demek ki önermiyorum, bazı durumlarda eşit bazı durumlarda daha fazla FPS almak istiyorum derseniz 5500XT 8GB.

Son düzenleme:
Öncelikle Ekran Kartlarını GameDebate sitesinde test ettim
Oyun : Cyberpunk 2077
MSI GTX 1660 Gaming 6 GB : %109
ASUS RX 5500 XT 8 GB : %103

Verdikleri Performans.

Öncelikle Ekran Kartlarını GameDebate sitesinde test ettim
Oyun : Cyberpunk 2077
MSI GTX 1660 Gaming 6 GB : %109
ASUS RX 5500 XT 8 GB : %103

Verdikleri Performans.
O siteye güvenmem. Hangi sistemle bu testleri yaptıkları, hangi sürücülerle yaptıkları ve benzeri durumlar hakkında verilen hiçbir bilgi yok.
1660 al rahatına bak. Wattman sorunlarıyla boğuşma.
Wattman sorunları neredeyse hiç yok, ben hiç karşılaşmadım ki karşılaşan kişi sayısı da göz ardı edilecek kadar azaldı. Kart ilk çıktığı zamandaki halinde değil şu an. Uzun lafın kısası, aradaki 600TL'lik fiyat farkı kesinlikle saçma. En ucuz 1660 Gaming X 2602TL. O karta kesinlikle verilmemesi gereken bir fiyat. Ayrıca, sırf Asus olduğu için RX 5500XT gibi bir karta 2500TL vermek de saçma.
Sapphire Pulse RX 5500XT 8GB

İlk kartım Sapphire 590 Nitro+ idi şuanki kartım MSI Gaming X RX5600 XT, ikisinde de wattman zırvalıklarıyla uğraştım uğraşıyorum. Sen bana güven kardeşim 3 5 FPS az veya fazla alman seni nirvanaya ulaştırmayacak, al Nvidia yoluna bak huzurlu yaşa. Wattman hatası alan herkes buraya konu açma gereksinimi duysaydı sitede başka konulara yer kalmazdı.
Edit : Sapphire marka ekran kartımı değişmemin sebebi OC yapmamama yağmen yanarak bozulmasıydı, ücret iadesi kabul edildi lakin firma dolandırıcı çıktığı için 60 gündür paramı iade alamıyorum orası ayrı mesele. Sapphire almayın. Bir ürünün fiyatı 1900 diğeri 2500 ise bunda kalite farklı olmak zorundadır, vardır. O karta o para verilmez diyenleri dinlemeyin, ülkenin durumu belli yakında 3000 TL bile çıksa o anki ekonomik koşullardan dolayı 3000 bile verilip alınabilir. Ücretin çokluğu için kartın fiyatına değil ekonomiye bakılır.

İlk kartım Sapphire 590 Nitro+ idi şuanki kartım MSI Gaming X RX5600 XT, ikisinde de wattman zırvalıklarıyla uğraştım uğraşıyorum. Sen bana güven kardeşim 3 5 FPS az veya fazla alman seni nirvanaya ulaştırmayacak, al Nvidia yoluna bak huzurlu yaşa. Wattman hatası alan herkes buraya konu açma gereksinimi duysaydı sitede başka konulara yer kalmazdı.
Edit : Sapphire marka ekran kartımı değişmemin sebebi OC yapmamama yağmen yanarak bozulmasıydı, ücret iadesi kabul edildi lakin firma dolandırıcı çıktığı için 60 gündür paramı iade alamıyorum orası ayrı mesele. Sapphire almayın. Bir ürünün fiyatı 1900 diğeri 2500 ise bunda kalite farklı olmak zorundadır, vardır. O karta o para verilmez diyenleri dinlemeyin, ülkenin durumu belli yakında 3000 TL bile çıksa o anki ekonomik koşullardan dolayı 3000 bile verilip alınabilir. Ücretin çokluğu için kartın fiyatına değil ekonomiye bakılır.
Çok teşekkür ederim Msı gtx 1660 gddr6 daha iyi diyosun

Çok teşekkür ederim Msı gtx 1660 gddr6 daha iyi diyosun
Arkadaşımla aynı anda sistem topladık o MSI 1660 Ti aldı ben sapphire 590 Nitro+. O bu zamana kadar 1 problem dahi yaşamadı, ben wattmanlardan ekran kartı yanmasından rahat edemedim. Msi 1660 al keyfine bak malını seviyorsan rahat etmek istiyorsan diyorum.

Geri
Yukarı