RX 5500XT bilgisayar kasmaya başladı

dnzsvm

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar neden bilmiyorum, yazıyı bile zor yazıyorum buradan takılıyor. Dünden beri klavye, arama yerinde falan çalışmıyor. Şimdi de yarım saattir PC takılıyor. Bir yanda neden böyle oldu? Fazla takılınca ekran kararıyor kendini yeniliyor gibi oluyor. Not: En son Windows 20H2 03 güncellemesini yaptım. Ekran kartı driverını kaldırıp önceki WHQL olanı indirdim. Sistem geri yükleme yapamıyorum sadece 1 nokta var onu da Windows kendisi oluşturmuş.
MSI RX5500 XT 4 GB Mech.
H410M A PRO.
i5 10400F.
Corsair 8 GB RAM.
Frisby 600W PSU.

Güncellemeden sonra bende de kasma oldu, arama kısmında da yavaşlık olmuştu.

CMD'yi yönetici olarak çalıştırıp bu kodları tek tek yazıp işlemin bitmesini bekleyin.

sfc /scannow

DISM /Online /Cleanup-Image /ScanHealth

DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth

Ben yazdıktan sonra bozuk dosya bulup onardı sonra bahsettiğim sorunlar bende düzeldi. Siz de deneyebilirsiniz.
Deneyeceğim şimdi hocam bunları yapmış olabilirim ama yine deniyeyim. Bildirim panelini bile açamıyorum şuan yani varya her şey ağır ve takılmalarla dolu.

SSD Plus mı, Ultra mı? Windows + R yapın. Gelen ekrana CMD yazıp yönetici olarak çalıştırın. Daha sonra sfc / scannow yazın. Bittikten sonra kapatıp, yeniden başlatıp deneyin.
Hocam Plus evet.
SSD ısınıp yavaşlıyor olabilir mi?
Ben 2 aydır bütün parçalarımı test ettim ve sorun çıkmadı. Dediğim gibi yazılımlarla alakalı düzgünce bilgisayarımı kuramadım bir türlü. Sınav senemde bunlarla uğraşıyorum 2 aydır.

Hocam Plus evet.

Ben 2 aydır bütün parçalarımı test ettim ve sorun çıkmadı. Dediğim gibi yazılımlarla alakalı düzgünce bilgisayarımı kuramadım bir türlü. Sınav senemde bunlarla uğraşıyorum 2 aydır.
SSD sorunlu bir model, ondan olabilir. @Emre C dediğini yap, olmazsa SSD den dolayıdır büyük ihtimalle. SSD ye sağlık ve hız testi yap bakalım, sonuçlar ne çıkacak.

Anladım hocam. Dediğimi deneyin. Olmazsa, temiz kurulum yapıp denersiniz. En son sürümü indirip deneyin.

Güncellemeden sonra bende de kasma oldu, arama kısmında da yavaşlık olmuştu.

CMD'yi yönetici olarak çalıştırıp bu kodları tek tek yazıp işlemin bitmesini bekleyin.

sfc /scannow

DISM /Online /Cleanup-Image /ScanHealth

DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth

Ben yazdıktan sonra bozuk dosya bulup onardı sonra bahsettiğim sorunlar bende düzeldi. Siz de deneyebilirsiniz.
Hocam denedim ama hala yavaş. Arama yerinde yazı yazamıyorum ve sağ alttaki bildirim paneli açılmıyor. Bu yazıyı yazarken yazı sonradan takılıp geliyor.
SSD sorunlu bir model, ondan olabilir. @Emre C dediğini yap, olmazsa SSD den dolayıdır büyük ihtimalle. SSD ye sağlık ve hız testi yap bakalım, sonuçlar ne çıkacak.
Hocam HD Tune ile yapmıştım hata yoktu.
Anladım hocam. Dediğimi deneyin. Olmazsa, temiz kurulum yapıp denersiniz. En son sürümü indirip deneyin.
Temiz kurulum yapmaya çok üşeniyorum hocam. Usb yi hazırlamak ve kurulumu yaptıktan sonra PC ye indirmemiz gereken sadece anakart ve ekran kartı driverlarını yüklüyorum geri kalanını neyi indireceğimi bilmiyorum. Ve diyelim ki temiz kurulum yaptıktan 1 2 hafta sonra yine böyle olursa bu sefer kafayı yerim.

Geri
Yukarı