RX 5500XT boşta 1750MHz çalışıyor

VRAM kullanımı değil zaten. VRAM saat hızı.
@396162
Görüntü ayarları>Gelişmiş görüntü ayarları. Hz değerini ayarlama kısmını görürsünüz zaten.
Hz i 60 ile başlayanı seçtim ekran gitti 1-2 saniye sonra geldi ve sorun çözüldü teşekkürler. Düşük kullanıyor artık sıcaklık 44 e düştü şuan giderek düşüyor.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (20).png
    Ekran Görüntüsü (20).png
    241,1 KB · Görüntüleme: 34
@DaTTeBayoTheFrog 60Hz yapmadan başka türlü düzelmiyor mu ? 74 Hz yapma falan vardı sanırım Radeon Software'den. Bu sorunu başka nasıl çözebiliriz?
Başka yöntem bilmiyorum. Farklı versiyon sürücü indirebilir bir ihtimal başka sürücü ile bu sorun olmayabilir veya dediğiniz gibi özel çözünürlük oluşturup Hz değerini birer birer düşürüp en fazla hangi Hz değerinde bu sorun olmuyorsa o Hz değerini kullanabilir.

Başka yöntem bilmiyorum. Farklı versiyon sürücü indirebilir bir ihtimal başka sürücü ile bu sorun olmayabilir veya dediğiniz gibi özel çözünürlük oluşturup Hz değerini birer birer düşürüp en fazla hangi Hz değerinde bu sorun olmuyorsa o Hz değerini kullanabilir.
Bir de mesela arkadaşın son attığı ss'de mem clock 10 olarak gözüküyor. (Alttaki)
Bu sabit kalmıyor de mi ? Yani gerektiği kadar çıkıyor ve oyunlarda yine 1700 değerlerinde geziyor de mi?

@The G.O.A.T
Alakası var. AMD kartların genel bir sorunu. Ben 144Hz yaptığım zaman kart boşta yük altına giriyordu çözüm olarak monitörü 139Hz olarak kullanıyordum. AMD High VRAM Clock Speed diye aratırsanız bir çok insan bu durum yüzünden şikayetçi.
Bu foruma bu hata yüzünden bir çok konu açılmıştır biraz araştırma ile bulabilirsiniz.

Benim Rx 590 da da bu tarz bir sorunum olmuştu. AfterBurner programını silip tekrar yükleyip çözmüştüm sorunu.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı