Çözüldü RX 5500XT sistemde güncelleme sırasında siyah ekran

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Rasih Yılmaz

Hectopat
Daha fazla  
Hayırlı akşamlar. Bugün daha 1 saat öncesine kadar ekran kartının güncellemesi gelmişti. Sapphire Pulse RX 5500 XT 8 GB modelini kullanıyorum. Gelen güncelleme 22.2.2 serisi ve kurulumu yaptıktan sonra yükleme aşamasında siyah ekran verdi. Reset attım ama AMD software sağ tıkta gözükmüyor. Tuhaf olan ise MSI Afterburner üzerinde yeni sürücü gözüküyor. Bu konu hakkında ne yapabilirim, daha önce hiç başıma gelmedi. Şimdiden teşekkür ederim.

Çözüm
Aralık 2021 sürücülerine kadar denedim sonuç aynı malesef.

Bu program ile sürücü artıklarını güvenli moddayken silin. Ayrıca klasör falan kalırsa AMD isimli elle sil. Sonra sıfırdan WHQL olan şu sürücüyü deneyin.

Aralık 2021 sürücülerine kadar denedim sonuç aynı malesef.

Bu program ile sürücü artıklarını güvenli moddayken silin. Ayrıca klasör falan kalırsa AMD isimli elle sil. Sonra sıfırdan WHQL olan şu sürücüyü deneyin.

Çözüm
DDU(Display Driver Uninstaller) ile bilgisayar güvenli moddayken ekran kartını kaldırın. En güncel sürücüyü tekrardan kurmayı deneyin. Eğer olmazsa en son stabil çalışan sürücünüzü hatırlıyorsanız onu bulup kurmayı deneyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı