RX 5500XT ve R5 3400G sistemde formattan sonra FPS düşüşü

alpergibi

Femtopat
Daha fazla  
Benzer bir sorun başıma geldi RX 5500 XT 4 GB ASUS Dual kullanıyordum ve ilk aldığımda FPS'de hiçbir sıkıntı yoktu sonra PC'min harddiski bozuldu ben de format atmak zorunda kaldım. Not: Bütün harddisklerime format attım sıfırladım yani. Neyse sonra formattan sonra driver yükledim tabii ki CS:GO yükledim ama FPS ne olursa olsun 200 250 aldığım oyunda 50'ye düştü, Valorant ve diğer oyunlarda da öyle. Senin dediklerini yaptım 100 kere driver yükledim ama olmuyor farklı driverlar en uyumlularında bile 50 40 FPS alıyordum gelelim Benchmark testine önceden 144 alıyordum hala 144 alıyorum ama oyunlarda çok düşük ve sol üstteki FPS değerini açtığım zaman 100'de 90 civarı işlemciden 100'de 20 civarı ekran kartından kullanıyormuş ve dikkatimi çeken görüntü bağdaştırıcıdan 4 çekirdek, işlemcim 2 görünüyor. Acaba sıkıntı bundan olabilir mi? Bu arada darboğaz testi yaptım sonuç 100'de 0.1 imkansız ama sanki darboğaz oluyor, Windows'u günecelledim en son sürümde şu an hala yok, driverleri silip yüklesem de olmuyor. Oyun modunu bile kapattım ama yok 200 aldığım oyunlardan 50 alıyorum yardım ederseniz çok sevinirim.
Özellikler.

RX 5500 XT 4 GB ASUS Dual.
AMD Ryzen 5 3400 g.
8 GB RAM 3000 MHz.
Anakartı bilmiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam ekran kartını kullanmıyor sistem. İşlemcindeki Vega'yı kullanıyor bilgisayar.

Oyunu Radeon programından açmayı deneyiniz.
ben hdmı to vga dönüştürücü kullanıyorum ve kablo ekran kartına takılı yani döüştürücüye ve görüntü bağdaştırıcıda ekran kartım gözüküyo işlemci deil ve dediğinizi yaptım amd radeon software dan oyunu açtım ama aynı sorun devam ediyo.peki sizce başka neden olabilir veya ekran kartından verim almasını nasıl sağlayabilirim .😥
ben hdmı to vga dönüştürücü kullanıyorum ve kablo ekran kartına takılı yani döüştürücüye ve görüntü bağdaştırıcıda ekran kartım gözüküyo işlemci deil ve dediğinizi yaptım amd radeon software dan oyunu açtım ama aynı sorun devam ediyo.peki sizce başka neden olabilir veya ekran kartından verim almasını nasıl sağlayabilirim .😥
Eki Görüntüle 697131

Sizce bu değerlerde yanlış olan nedir?

Eki Görüntüle 697132

Kötü yanı formattan önce aynı oyunda 140 150 FPS alıyor olmam

Son düzenleme:

Geri
Yukarı