RX 5500XT vs 1660S

Cadencé

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Programcılığı
Başlıkta yazdığım gibi 2 ekran kartı arasında kaldım. Genelde oyun oynayacağım, render alacağım bir bilgisayar topluyorum. Ve sizce Ryzen 3600 işlemci ile birlikte bu ikisi arasından daha iyi olur, daha uzun yıllar yeter bana?

İki kart arasında neredeyse 450-500 TL fiyat farkı var. Bence hiç adil bir karşılaştırma olmamış, ancak ikisi arasından tabii ki 1660S daha performanslı. ''Uzun yıllar yeter bana'' gibi kelimesini doğru bulmuyorum, zira nasıl kullanacağınızı bilmiyoruz.

1660S oneriyorum performans olarak daha iyi ama VRAM 6 GB AMD kanadinda ise 8GB VRAM e sahip modeller var.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Benchmark testi

Neden 5600 yerine 5500XT ile kıyaslıyorsun? Tam bütçen ne kadar?
Ekran kartını İtopya'dan alacağım ve baktığımda 5600 2800-3000 TL civarı.Yani 1660S ile 300 400 TL fark var ve bunu vermeye gerek duymuyorum.Ve başlıkta yazdığım kartlar arasında çok fark olmadığı için ikisinden birini alacağım.
İki kart arasında neredeyse 450-500 TL fiyat farkı var. Bence hiç adil bir karşılaştırma olmamış, ancak ikisi arasından tabii ki 1660S daha performanslı. "Uzun yıllar yeter bana" gibi kelimesini doğru bulmuyorum, zira nasıl kullanacağınızı bilmiyoruz.

Uzun yıllardan kastım bahsettiğim işlemci ile uygun olarak oyunlar,render vb. gelecek güncellemeler açısından hangisi önümüzdeki yıllarda daha iyi bir seçenek olur bunu sordum.
İki kart arasında neredeyse 450-500 TL fiyat farkı var. Bence hiç adil bir karşılaştırma olmamış, ancak ikisi arasından tabii ki 1660S daha performanslı. ''Uzun yıllar yeter bana'' gibi kelimesini doğru bulmuyorum, zira nasıl kullanacağınızı bilmiyoruz.
Ve ayrı olarak size sormak isterim.R5 3600'den memnunmusunuz?Benim maalesef işlemciyi daha deneme fırsatım olmadı.

Son düzenleme:
Arkadaş Benchmark testini atmış. 1660S için bütçeniz yetiyorsa onu tercih edin. Birbirinin dengi kartlar değiller.

Geri
Yukarı