RX 550'yi bağlayınca sistem reset atıyor

Ikenancan

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, benim "MSI Radeon RX 550 4 GB" ekran kartım var fakat 2 monitör bağlayınca ve oyuna girince 10 dakika içinde bilgisayar reset atıyor. Sizce neden?

Benim şöyle bir düşüncem var. Sizce olabilme ihtimali var mı? PSU'm 500 Watt ve ekran kartım için sanırım minmum 400 Watt gerekiyor. Acaba PSU mu yetmiyor? GTA 5, Raft, Valorant, gibi oyunlarda reset oluyor. Yüksek ihtimal ağır yüklü oyunlarda da reset problemi olacaktır.

Son düzenleyen: Moderatör:
İyi bir 500W PSU bu ekran kartı için fazlasıyla yeterli olur. Modeli nedir?

Benim tahminim PSU yetmetmedigi yonunda. Farkli kartla veya PSU ile denediniz mi?

Hayır denemedim imkanım yok şu anda.

İyi bir 500W PSU bu ekran kartı için fazlasıyla yeterli olur. Modeli nedir?

Modelini tam bilmiyorum ama kasayla birlikte olan bir PSU.
Kasa modeli: Hiper Zoe Gaming mıd ATX kasa 500W.

Sisteminizin tamamını yazarsanız daha fazla yardımcı olunabilir.

Ekran kartı: MSI Radeon RX550 4 GB.
İşlemci: AMD Ryzen 5 3500.
Anakart: Gigabyte GA-A320M-S2H DDR4.
RAM: 8 GB DDR4 3000 MHz Apacer Panther.

Sadece 2 monitöre bağlı iken mi oluyor yoksa tek monitörde de aynı sorun var mı? Çünkü ben de 2.monitörü bağladığımda tam olarak aynı sorun olmasa da buna benzer bir sorun yaşıyordum. Benim de kartım RX-550.

Evet sadece 2 monitör bağlıyken oluyor tek monitörde bir problem yok ama sadece oyundayken oluyor video izlemede internette takılırken bir problem olmuyor ama.

Isınma sorunu var mı?

Hayır yok.

Sadece 2 monitöre bağlı iken mi oluyor yoksa tek monitörde de aynı sorun var mı? Çünkü ben de 2.monitörü bağladığımda tam olarak aynı sorun olmasa da buna benzer bir sorun yaşıyordum. Benim de kartım RX-550.

Sizde nasıl bir problem oluyordu?

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı