RX 560 2 GB BF 1 düşük GPU kullanımı sorunu

Purya

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Battlefield 1'de ekran kartım %100 çalışmıyor. %30'un üstüne çıkamıyor. Grafikleri ve çözünürlüğü düşürdüğümde daha kötü oluyor. Her şeyi yükselttiğimde %30 kullanımı zar zor görüyor. Özellikle mutiplayerde campainde yine kabul edilebilir seviyede bu darboğaz veya her ne ise neyden kaynaklanabiliyor olabilir? Nasıl çözebilirim? Yardım eder misiniz?

Sistemim;
  • X4 860K
  • 4 GB DDR3 1600 MHz
  • RX 560 2 GB
  • 1440*900 monitör

Son düzenleyen: Moderatör:
@Silinen üye

Attığınız görsel çok normal. Çünkü harici grafik kartı yok. Entegre grafik kartı RAM için ayrılmış bellek havuzunu VRAM olarak kullanıyor ve bu RAM kullanımını yükseltiyor. :) Elbette 4 GB RAM BF1 için yetersiz fakat grafik işlem birimini %30'a kısıtlayacak bir bellek yetersizliği yok. OSD ile video çektiği zaman darboğaza sebep olan şey belli olacak zaten. :)

Hadi 7 GB olsun. :) RAM upgrade kesinlikle yapılmalı. :)
Ayrıca GPU kullanımı %30'a kısıtlanıyorsa yazılım hatalı raporluyor olabilir. Görsel veya video aracılığıyla öğrenmemiz lazım.

Oyun daha ilk açılış yükleme ekranında 4 GB RAM kullanarak başlıyor bende. Oyunun içinde de 6-7.5 arası giderek artan bir değer var. Şuan 10 dakika savaşın güvercinleri oynadım ve bu değerler oldu. İ3 4170 işlemci ve 8+4 GB çift kanal DDR3 RAM var sistemde. Önceden sadece 8 GB tek modül takılıydı, yanına 4 GB olanı ekleyince işlemci darboğazı da yok denecek kadar azaldı. Sonuç olarak bu oyun tam bir RAM canavarı. Ayrıca oyunu DX 11 modunda çalıştırmayı deneyebilirsiniz. Ama ne olursa olsun en az 8 GB çift kanal bellek şart.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı