RX 560 alınır mı?

Bütçe
3700
Günümüzdeki ihtiyaçlar doğrultusunda olması gereken bu. "işlemciyi yükseltemem, işlemci alamam" vb. bunları bir kenara bırakalım çünkü alınacak. Bugün olmaz seneye olur, seneye olmaz sonraki sene olur. Şu anda ekran kartı almak istiyorsan parana göre en iyi performansı vereni al tak bilgisayarına.

Tabii o performansın tamamını bugün göremezsin ama işlemci, anakart vb. değişimi sonrası için yatırımdır.

Mantıklı gelmedi de değil çünkü seneye direk ASUS B450M anakart almayı düşünüyorum 1660 alsam sonra işime yarar hem elimde 32 GB RAM var RAM sorunundan sıyrılırım sadece gerekirse PSU ve işlemciyi değiştirip yoluma bakabilirim, sizce?

Mantıklı gelmedi de değil çünkü seneye direk ASUS B450M anakart almayı düşünüyorum 1660 alsam sonra işime yarar hem elimde 32 GB RAM var RAM sorunundan sıyrılırım sadece gerekirse PSU ve işlemciyi değiştirip yoluma bakabilirim, sizce?

Elindeki RAM DDR3 ise uyumlu olmayacaktır. Ama iyi yanından bakarsak 2x8 GB DDR4 RAM'ler ikinci elde bedava parasına bulunuyor ve sayısız ilan var. DDR4'e sıfır geçilmez zaten bu devirde o yüzden elindekileri sattıktan sonra çok masraf etmezsin.

Alabildiğinin en iyisini alman bence daha mantıklı, olurda planlar değişir erkenden sistem alabilme imkanın çıkar bu sefer ekran kartı eski kalır onu değiştirmek için satmaya falan uğraşırsın. @kino nun dediği gibi 1060 falan çok eskidi elinde patlama ihtimali de var.

Elindeki RAM DDR3 ise uyumlu olmayacaktır. Ama iyi yanından bakarsak 2x8 GB DDR4 RAM'ler ikinci elde bedava parasına bulunuyor ve sayısız ilan var. DDR4'e sıfır geçilmez zaten bu devirde o yüzden elindekileri sattıktan sonra çok masraf etmezsin.

Yok hocam DDR 4 zaten RAM'lar o yüzden.

@kino hocam https://www.sahibinden.com/ilan/iki...6gb-192bit-gddr6-ekran-karti-1168265397/detay 2060 buldum ucuz gibi geldi bunu alsam elimde kalır mı? Bütçeyi biraz zorlayacak ama.

İyi o vakit. Bir Ryzen 3100 bir tane de uyumlu anakart alsan sana masrafı en fazla 2500 TL olur, elindeki satsan 1000 TL'sini yerine koyarsın.

Hocam maalesef eski sistemi kardeşime bırakmak istiyorum bilgisayara çok heves ediyor. Şu an elimde yedek olarak HD 5400 gibi çok eski bir şey var onunla beraber bırakırım.

Hocam maalesef eski sistemi kardeşime bırakmak istiyorum bilgisayara çok heves ediyor. Şu an elimde yedek olarak HD 5400 gibi çok eski bir şey var onunla beraber bırakırım.

Tabii ihtiyaç varsa satmaktansa elde tutmak daha iyi. Şöyle bir işlemci ile anakart alsan 3K yapıyormuş. İkinci el anakartlara baktım da sıfırdan yüksek fiyata satıyor adamlar, gerek yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı