RX 560 CS:GO anlık FPS düşüşü

muhi0609

Hectopat
Merhaba, önceden sıkıntı yaşamadığım oyunlarda artık ani FPS düşüşleri yaşıyorum. Birçok yöntem denedim ama sorunu çözemedim. Sıcaklıkları kontrol ettim gayet normal. Sistemde herhangi bir darboğaz bulunmuyor. Ayrıca bir şey fark ettim yükte iken ekran kartım 35W civarı işlemcim de 25W civarı çalışıyor.
Sistem;
CPU: i3 4130.
GPU: RX 560.
PSU: FSP 700W Hyper 85+
RAM: 8 GB.

Son düzenleyen: Moderatör:
Düzgün çalıştığını nereden anlayacağını kastettim, yani mesela her bir çekirdeğin kullanımı nasıl değişiyor bozuk olduğunda?

1- Performans düşüşü
2-Zaten Afterburner'da sol üstte gösteriyor tek tek.
3-Düzgün çekirdek atıyorum 800 MHz'de çalışıyorsa çalışmayan ya 0 dır ya da ortalamanın altındadır.

Ekran Kartı driveriniz güncel mi?
Evet güncel.
İşlemci çekirdeklerinin (4 tanedir) hepsinin düzgün çalıştığına emin misiniz?
Ben sadece sıcaklıklarını kontrol ediyorum başka nasıl deneyebilirim?
HDD kullanımı %100'e ulaşıyor mu?
Hayır ulaşmıyor.
1- Performans düşüşü
2-Zaten Afterburner'da sol üstte gösteriyor tek tek.
3-Düzgün çekirdek atıyorum 800 MHz'de çalışıyorsa çalışmayan ya 0 dır ya da ortalamanın altındadır.
Kontrol ettim hepsi stabil.
Ekran Kartı driveriniz güncel mi?
Şimdi baktım dün gelmiş hemen güncelliyorum.
Msi Afterburnerı kullanarak oyun içinde anı kullanım yüzdesinde düşmeler görürsen buraya bir yaz belki işlemci veya ekran kartı ani frekans düşürmeleri yapıyor olabilir. Buna bağlı olarak psu 700w zorlanmadan besler ama belki onda bir problem vardır.İşlemcin ekran kartını besleyebiliyor mu ona da sözünü ettiğim programdan bak ve bizimle paylaş. Son olarak kullandığın diskte de bir problem olabilir, muhtemelen harddisk kullanıyorsundur. Tüm bunlara bir daha bir göz at derim ben.
Sistem SSD'ye yüklü fakat oyunlar HDD'ye yüklü.
Şuan ekran kartını güncelledim fakat ekran kartı mhzsi 300 oldu ve fps 10 civarına düştü.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı