RX 560 Ekran Kartı Düşük FPS

dklogy

Centipat
Merhabalar; sistemim bu şekilde olmasına rağmen bazı programlarca soktuğum testlerde FPS en fazla 30'u görebildi. Bu durumun düşük PSU kaynaklı olduğunu düşünüyorum ama sizlerin de fikirlerinizi merakla bekliyorum, ne yapmamı önerirsiniz?

SİSTEM ÖZELLİKLERİ
İşlemci:
Intel Core I5-4590 3.30 GHz
RAM: 12 GB DDR3 1600 MHz
Ekran Kartı: AREZ RX 560 2 GB
İşletim Sistemi: Windows 10
PSU (Güç Kaynağı): 250W

@dklogy sizin bir probleminiz yok ki? Hele bir oyunlarda deneyin bakalım ne olacak. RX 560 dan AAA oyunlardan öyle full ayarlarda 60 FPS falan almayı beklemeyin. Kart zaten giriş seviyesi bir kart. Dediğim gibi bir problem olduğunu düşünmüyorum. Oyunlarda test etmeden bir sonuca varmak pek mantıklı değil. Kaldı ki stres testinde bile bilgisayarınız reset atmıyorsa ve ya herhangi bir şekilde sebepsiz yere kapanmıyorsa güç kaynağını değiştirmenize bile gerek yok. Boşa masraf.

Özetle test programlarıyla falan uğraşmayın dilediğiniz oyunları yükleyin ve keyfini çıkarmaya başlayın. Ha olur da oyun esnasında FPS düşmesi, bilgisayarın kendini resetlemesi tarzında problemler yaşarsanız o zaman yardımcı oluruz. Şu an ortada bir problem yok.

Test edebilmek açısından bir oyun öneriniz var mı?
FPS'yi neye göre referans alıyorsunuz? Eğer Youtube üzerinden videolara göre konuşuyorsanız fark olabilir.
Haksız sayılmazsınız, evet :D

Test edebilmek açısından bir oyun öneriniz var mı?

Haksız sayılmazsınız, evet :D
Yapacağınız kısıtlı şeyler var:

Güç seçeneklerinden performans modunun aktif olup olmadığını kontrol edin.

PSU'nun değişmesi gerekiyor

Bilgisayara format atın. Diski kurulum başlangıcında biçimlendirin.

AMD Adrenalin yazılımından ekran kartının güç profilini düzenleyin.

Eğer bunlarda olmazsa yapacak birşey yok hocam. GPU'nun performansı bu kadarmış.

Yapacağınız kısıtlı şeyler var:

Güç seçeneklerinden performans modunun aktif olup olmadığını kontrol edin.

PSU'nun değişmesi gerekiyor

Bilgisayara format atın. Diski kurulum başlangıcında biçimlendirin.

AMD Adrenalin yazılımından ekran kartının güç profilini düzenleyin.

Eğer bunlarda olmazsa yapacak birşey yok hocam. GPU'nun performansı bu kadarmış.
Çok teşekkürler tavsiyeleriniz için.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı