RX 560 GTA V FPS düşüşleri

Mikail Ebrinç

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 3 1200af
8gb ddr4 3000mhz ram
rx 560 4gb
Meslek
bilişim bölümü öğrencisi
Ryzen 3 1200 12nm işlemci ile RX 560 4 GB ve 8 GB RAM ile FPS de sıkıntı yaşıyorum. Oyunun kendi ayarlarında ayarlarında FPS 40 50 civarı. Ekran kartı kullanımı ise dalgalı. Bende MSAA 2X yaptım ve dalgalanma bitti ama FPS aynı kaldı.

Hocam monitör kaç Hz eğer 60 Hz ise size gelen görüntü en fazla 60 FPS olur sen de 40-50 FPS alıyorsun çim kalitesini düşür 60 FPS alırsın V-Sync' ı aç ama tabii monitör 60 Hz ise.

Ryzen 3 1200 12nm işlemci ile RX 560 4 GB ve 8 GB RAM ile FPS de sıkıntı yaşıyorum. Oyunun kendi ayarlarında ayarlarında FPS 40 50 civarı. Ekran kartı kullanımı ise dalgalı. Bende MSAA 2X yaptım ve dalgalanma bitti ama FPS aynı kaldı.
O sistemle MSAA off oynamanız gerekli ki akıcı oynayın. 8GB ram den dolayı da olabilir.

Oyunda drop yaşanmıyor ise, FPS dipleri görmüyor ise normal.
Zira sahneye göre FPS değişkenlik gösterebiliyor.
Ben RX 470 ile 1440P oynarken 60FPS'den 30'lara kadar düşüyordu yoğun sahnelerde.
Bir de bellek yetersizliği olabilir yüksek ayarlar için.

GTA V.

Hocam monitör kaç Hz eğer 60 Hz ise size gelen görüntü en fazla 60 FPS olur sen de 40-50 FPS alıyorsun çim kalitesini düşür 60 FPS alırsın V-Sync'ı aç ama tabii monitör 60 Hz ise.

60 Hz VGA.

O sistemle MSAA off oynamanız gerekli ki akıcı oynayın. 8 GB RAM'den dolayı da olabilir.

Off olsa da kasıyor ve GPU kullanımı dalgalanıyor.

Oyunda drop yaşanmıyor ise, FPS dipleri görmüyor ise normal.
Zira sahneye göre FPS değişkenlik gösterebiliyor.
Ben RX 470 ile 1440p oynarken 60FPS'den 30'lara kadar düşüyordu yoğun sahnelerde.
Bir de bellek yetersizliği olabilir yüksek ayarlar için.

Kasıyor belli ya da ben 60 alıştım :D bir de 768p de oynuyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Alın size video(çözünürlük 1080 yaptım bir şekilde ama FPS değişmedi hala aynı)
Video bana kasıyor gibi geldi sizde de öyle mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
GTA V.

60 Hz VGA.

Off olsa da kasıyor ve GPU kullanımı dalgalanıyor.

Kasıyor belli ya da ben 60 alıştım :D bir de 768p de oynuyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Alın size video(çözünürlük 1080 yaptım bir şekilde ama FPS değişmedi hala aynı)
Video bana kasıyor gibi geldi sizde de öyle mi?
Eğer monitörün 60 Hz ise istersen oyunda 500 FPS al sana gelen görüntü 60 FPS o yüzden çok da takma kafana.

Eğer monitörün 60 Hz ise istersen oyunda 500 FPS al sana gelen görüntü 60 FPS o yüzden çok da takma kafana.
Ben biliyorum zaten,derslerden çok bunlara kafa yoruyorum,ama ben 50 FPS de bile farkı hissediyorum ve benim sabit 60 almam lazım,ben onu sordum.

Geri
Yukarı