RX 560 HDMI ile Sinyal Yok Hatası

Berke Parlak

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Öncelikle yeni Windows 10 yükledim, tüm driverlar da yüklü. HDMI bağlantısı kullanıyorum, ekran kartım Sapphire RX560. Sorun şu ki; bazen kasanın tuşuna basıyorum kasanın tüm ışıkları yanıyor, mouse'un da ışıkları yanıyor ama klavye ışığı yanmıyor aynı zamanda monitörde no signal yazıyor. Kasanın düğmesinden kapatıp bir daha açtığım zaman her şey düzeliyor sorunsuz bilgisayar açılıyor görüntü geliyor. Bazen de bilgisayar kapanırken ekran kapanıyor kasa hala çalışıyor. Lütfen yardım edin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı sorun bende de vardı. Ben Rx470 kullanıyorum. HDMI kablodan DP kabloya geçtiğimde sorun oluşmaya başlamıştı. Tekrar HDMI kabloya geçince sorun çözüldü. Yeni bir kabloyla deneyin. Bazen böyle bir sorun anakart veya güç kaynağından da kaynaklanıyor. Anakart BIOS'u güncel değilse güncelleyin ve sıfırlayın.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı