RX 560 için CPU yükseltme

taltask

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba,

2018 yılında sistem toplamıştım, bileşenleri aşağıda yazıyor olacağım. CPU yükseltmek istiyor. M bu konuda fikirlerinize ihtiyacım var. CPU için 1000 TL'ye kadar çıkabilirim ama ekran kartının gücü belli, CPU-GPU ikilisinden maksimum verimi almak istiyorum. Bu konuda yardımcı olabilir misiniz?

Ayrıca aynı RAM'den bulabilir miyim bilmiyorum. Dual çalışacak şekilde RAM takviyesi veya sıfırdan 2x8 RAM almayı da düşünüyorum.

• CPU: Athlon X4 950.
  • GPU: XFX RX 560 4 GB.
  • Mobo: MSI B350M Mortar.
  • RAM: 8 GB 2666 MHz Crucial RAM.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba,

2018 yılında sistem toplamıştım, bileşenleri aşağıda yazıyor olacağım. CPU yükseltmek istiyor. M bu konuda fikirlerinize ihtiyacım var. CPU için 1000 TL'ye kadar çıkabilirim ama ekran kartının gücü belli, CPU-GPU ikilisinden maksimum verimi almak istiyorum. Bu konuda yardımcı olabilir misiniz?

Ayrıca aynı RAM'den bulabilir miyim bilmiyorum. Dual çalışacak şekilde RAM takviyesi veya sıfırdan 2x8 RAM almayı da düşünüyorum.

• CPU: Athlon X4 950.
  • GPU: XFX RX 560 4 GB.
  • Mobo: MSI B350M Mortar.
  • RAM: 8 GB 2666 MHz Crucial RAM.
Ryzen 5 1600 af o ekran kartını fazlasıyla besleyecektir ve ekran kartına ileri de yükseltme yapacaksan yükseltme yapacağın kartta da işine yarayacaktır

Belirtmiş olduğunuz bütçe bandı dahilinde anakartınıza BIOS microcode update yapmanız kaydıyla Ryzen 3 3100 tercih edebilirsiniz:

AMD Ryzen 3 3100 İşlemci Fiyatı ve Özellikleri - GittiGidiyor

Ryzen 5 1600 af o ekran kartını fazlasıyla besleyecektir ve ekran kartına ileri de yükseltme yapacaksan yükseltme yapacağın kartta da işine yarayacaktır

Bütçeyi 1000 demiştim fakat, R3 1200 AF (12 nm) modeli aklımda var açıkcası fiyat olarak R3 3100 ve R5 1600 AF ile neredeyse yarı yarıya bu konu için ne düşünüyorsunuz, eski işlemcim ile sürekli darboğaz yaşadım, onun korkusunu yaşıyorum 🙂

Son bir şey daha eklemek istiyorum, 900 TL gibi bir fiyata ikinci el R5 2600x buldum. Temizliğinden emin olduktan sonra sizce değerlendirmeliyim?

PSU High Power 500W 80+ problem yaşar mıyım acaba?

Geri
Yukarı