RX 560 PUBG düşük performans sorunu

erkan09

Decapat
İki tane ekran kartım var MSI GT 1030 ve RX 560. AMD ekran kartimda sorun yasiyorum. Oyunlar hıc akıcı degıl. PUBG oynuyorum, 40 FPS'de sanki kasiyor ve oyunun sonlarında ıyıce kasmaya basliyor FPS 40'ın ustunde oluyor. Genelde 60-70 oluyor ama akıcı degıl. Denemek ıcın sısteme 1030 kartımı taktım, bıraz overclock yaptım, sonuc 40 ila 60 FPS gayet akıcı. Neden boyle oluyor olabılır? Sıstem Ryzen 1200, 8 GB DDR4 RAM, 120 GB SSD, 1 TB 7200 RPM HDD. Yardımcı olursanız sevınırım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kullandıgın anakarttan kaynaklanabiliyor olabilir. Eğer RX 560'ın standart halini kullanıyorsan PCI-e slotu temiz 75 Watt vermesi gerekir. Eski sistemlerde bu yok maalesef. PCI-e çıkışı beslemeyemiyordur, bizzat arkadaşım yaşadı buna benzer. RX 460'da PC donuyodu. 775 pin sistem. Bu arada GTX 750 Ti aldı, sorun ortadan kalktı. Seninki de bundan kaynaklıdır. GT 1030 çok düşük güç tükettigi için sorun çıkarmamıştır. Kusura bakma iyi okumamışım sistemin güncelmiş diger oyunlarda denedin mi peki 2 ekran kartını da?

Ekran karti guncel ve yuklu benim anlamadıgım daha guclu dıye rx 560 aldım verdıgım para cope gıtti sanki arkadaslar tamam teslerde kart yuzde 10 guclu gozukuyo ama sadece yazı uzerinde

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı