RX 560 shader unlock nedir?

Makaleler
1
Yer
Ásgard
Daha fazla  
Meslek
Part time God of wisdom, poetry, death, divination, and magic
Technopat'ta bununla ilgili başlık bulamadım. İnternet üzerinde birkaç içerik buldum; onları aşağıda link olarak bulabilirsiniz. Ama içerikler pek yeterli gelmedi.

Shader açma tam olarak nedir? Ekran kartı BIOS'unda neden kilitli olarak geliyor? Performansa etkisi nedir? Artıları ve eksileri nelerdir?

Bilginiz dahilinde cevap verirseniz, ileriki zamanlarda rehber niteliğinde bir başlık olabilir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Ben 896 shader olanını kullanıyorum. Daha önce nasıl shader yükseltileceği hakkında konu açmıştım ama cevap alamamıştım. Umarım birisi yardımcı olur.
Şöyle bir karşılaştırma videosu var.

Ben 896 shader olanını kullanıyorum. Daha önce nasıl shader yükseltileceği hakkında konu açmıştım ama cevap alamamıştım. Umarım birisi yardımcı olur.
Şöyle bir karşılaştırma videosu var.

Fark ettiniz mi bilmiyorum ama unlocked + OC ekran kartı daha rahat çalışıyor. Ayrıca sıcaklık değerleri daha düşük. Eğer denersem ve başarılı olursam rehber olarak buraya konu açacağım.

Ama illa ki bilgisi olan birisi vardır. Cevap bekliyorum şimdilik.

Uygun BIOS bulamadım maalesef. Kartım XFX RX560D. MSI, Asus, Powercolor vs. gibi markaların var ama onları kullanmak ne kadar sağlıklı olur bilemedim. Siteyi hatırlamıyorum maalesef. Ama bir kaç Google aramasında çıkacaktır.

Olayın nasıl çalıştığını anlayabilmiş değilim. Sadece forum sitelerinde bilgi var. Onlarda spagetti gibi karman çorman. YouTube'da bir kaç video var ama dediğim gibi modlanmış BIOS bulmak şart.

Techpowerup'ta rehber buldum. Bakmak isterseniz :)
Technopat'ta bununla ilgili başlık bulamadım. İnternet üzerinde birkaç içerik buldum; onları aşağıda link olarak bulabilirsiniz. Ama içerikler pek yeterli gelmedi.

Shader açma tam olarak nedir? Ekran kartı BIOS'unda neden kilitli olarak geliyor? Performansa etkisi nedir? Artıları ve eksileri nelerdir?

Bilginiz dahilinde cevap verirseniz, ileriki zamanlarda rehber niteliğinde bir başlık olabilir.

.

Uygun BIOS bulamadım maalesef. Kartım XFX RX560D. MSI, Asus, Powercolor vs. gibi markaların var ama onları kullanmak ne kadar sağlıklı olur bilemedim. Siteyi hatırlamıyorum maalesef. Ama bir kaç Google aramasında çıkacaktır.

Olayın nasıl çalıştığını anlayabilmiş değilim. Sadece forum sitelerinde bilgi var. Onlarda spagetti gibi karman çorman. YouTube'da bir kaç video var ama dediğim gibi modlanmış BIOS bulmak şart.

Techpowerup'ta rehber buldum. Bakmak isterseniz :)

Techpowerup forumundaki rehberi, XFX RX560 14CU 896 Shader ekran kartımda denedim. Başarısız oldum. İşe yaramadı maalesef. 896 Shader'da kaldı. Orijinal BIOS'una flashladım. Brick olmadı veya herhangi bir değişiklik yok ama bu demek değil ki diğer arkadaşların kartlarının başına iş gelmeyecek. Belki de ben yanlış yaptım bilmiyorum. Rehber dışında bir de youtube videosu var yukarıda belirttiğim. Bunlar dışında bir şey yapmadım. Herkese iyi forumlar. Sağlıcakla kalın.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı